Intimnosti v těhotenství. Je v těhotenství bezpečný i anální sex?

Zodpovězené
25. zář 2023

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, možná hloupá otázka, ale je v těhotenství bezpečný i anální sex?

Samozřejmě myslím opatrný a řádně lubrikovaný, ne hrubý. Jde mi především o to, abych si tím třeba nepřivodila hemeroidy, jak jsou v těhotenství víc prokrvené části těla.

Nebo naopak se tím ta tkáň posiluje a může to být přínosné, jako když se dělá masáž hráze?

Děkuji

Dobrý den,

pokud hemoroidy nemáte, pak anální sex nemusí znamenat žádné riziko. Doporučuji ale použití kondomu a lubrikantu.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová