Jednovaječná dvojčata. Je možné porodit přirozeně?

Zodpovězené
1. čer 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možné porodit jednovaječná dvojčata s jednou placentou přirozeně.

Můj doktor mě chce poslat na císař, ale vzhledem k tomu, že už mám jeden za sebou, tak z toho nadšená nejsem.

Je opravdu tak velké riziko pro plod B při vaginálním porodu?

Při prvním porodu se k císaři přistoupilo kvůli nepostupujícímu porodu, i přes veškeré kapačky jsem se otevřela na 8 cm. Je tedy fakt, že jsem byla šíleně nateklá a strašně mě bolely nohy, takže jsem dost často polehávala, ale ani teplá sprcha porod moc neuspišila, spíše naopak. Po každé sprše mi přišlo, že se mi interval mezi kontrakcemi prodlužoval.... Ale na druhý porod jsem se těšila, že to určitě zvládnu....na druhou stranu, ale nechci nijak ohrozit miminka.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano je možné porodit i dvojčata s jednou placentou, kdy porod druhého dvojčete je většinou v v našich porodnicích urychlen, aby nedošlo k předčasnému odloučení placenty. Nicméně je problém v ČR najít porodnici, kde by přistoupili k porodu jednovaječných dvojčat, zvlášť, pokud jste po císařském řezu. Mohu Vám doporučit pouze obejít v okolí několik porodnic a zjistit Vaše šance na normální porod.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová