Kratší stehenní kost plodu na utz ve 31. týdnu těhotenství.

Zodpovězené
9. bře 2019

Dobrý den,

přikládám výsledky z dnešního utz, kdy mě paní doktorka docela vylekala výrokem, že má miminko kratší stehenní kost - možnost, že bude mít jednu nožičku kratší (prý omluvili tomu, že nám vyšlo větší riziko možné růstové restrikce 1:116).

Moc děkuji za váš názor, jestli je to opravdu tak krátká míra na nožičku, nebo jsem teď vyděšená zbytečně.

Moc děkuji, Aničko.

Dobrý den,

měření ultrazvukem nikdy nevydá zcela přesné hodnoty ( a to se týče i hmotnosti, určení termínu porodu, velikosti dítěte atd). Proto pevně věřím, že vše bude v naprostém pořádku a mrzí mě, že vás to tak vystrašilo. Je to tak trochu daň za technokratický přístup v našem porodnictví.

Přeji vám i vašemu miminku vše dobré.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová