Týdny podle UTZ. Jak tomu mám rozumět?

deniss88
21. zář 2019

Ahoj maminky,
chtela bych se zeptat, asi budu vypadat blbe, ale potrebuji to vysvetlit. Nějak stale nechapu, miry miminka podle UTZ a podle posledni ms. Muj lékař mi malou meril podle poslední menses jsem cca 25+1,no a jina lekarka mi přeměrovala mimi UTZ a vyslo ji 25+5,tedy o 4 dny vetsi. Jak tomu mam rozumět? Ja se tedy ptala, ale vysvětlení jsem nějak nepochopila 🙈co to tedy znamená , ze je miminko o 4 dny vetsi, tudíž je to lepsi nebo horsi? Cim se mam tedy ridit? Děkuji

malytlustyhroch
21. zář 2019

Jestli to dobre chapu, tak 4 dny jsou v tomhle tydnu celkem maly rozdil. Miminka uz se zacinaji od sebe rustem trochu odlisovat (vzdyt pak nekomu se narodi 2,5 kilove a nekomu 4,5kilove, nekomu v 38tt nekomu az po 41tt ...), ale casto je to jen chyba mereni, ze treba sebou miminko pohne a doktorka oznaci konec a zacatek kosti o milimetr jinde atd. Jestli se tvoje doktorka neznepokojujuje, tak se taky neznepokojuj. Obecne rict jestli je vetsi dite lepsi nebo horsi rict nejde, ale ani o tom nema smysl diskutovat, kdyz jde o rozdil pouhych 4 dnu.

martiniquest
21. zář 2019

@deniss88 Termin podle MS vychazi z predpokladu, ze kazda zena ma ovulaci ve stejny den cyklu, coz realne neni. Plus k tomu pricti odchylku ultrazvuku. Termin je naprsto nevypovidajici datum. Tehotenstvi trva 38-42 tydnu. Tedy ma "termin" 4 tydny.

deniss88
autor
21. zář 2019

@malytlustyhroch dekuji, ja jsem to i chápala tak, ze kdyz podle UTZ je vetsi, tak je to lepsi, ze treba bude termin driv nebo celkove, ze je proste vetsi lepsi, nez mensi, jestli jsem to vysvětlila srozumitelne 😊

deniss88
autor
21. zář 2019

@martiniquest takze to vubec nemam resit, je vse v poradku?

jituli84
21. zář 2019

Mě ty týdny každej dr počítá jinak takže netuším

deniss88
autor
21. zář 2019

@jituli84 no prave, clovek ma problem rict, v jakem tydnu je... 😁

martiniquest
21. zář 2019

@deniss88 samozrejme. Temer kazdemu se ty "terminy" o par dnu lisi

plksv
21. zář 2019

Holky, když tu řešíte rozdíl 4 dny, vždycky si vzpomenu na svou sestru. Počala během kojení bez menstruace a nevěděla kdy. Když na to přišla, byla odhadem v 16 týdnu, takže propásla první screening. A můžu Vám říct, že těch odhadů a termínů měla! Nakonec porodila skoro o měsíc dřív, než jí podle x ultrazvuku spočítali. Dítě mělo normální váhu. Od té doby mám z ultrazvuku lehce smíšený pocit! Takže 4 dny opravdu neřešte!

deniss88
autor
21. zář 2019

@plksv dekuji, chudak segra, ta si musela užít stresu 🙈

jituli84
21. zář 2019

@deniss88 Vím že když jsem byla tehdy na 1. screeningu tak tam mi řekla 13+3 a ten samý den jsem šla ke své dr a tam mi řekla 13+5

jituli84
21. zář 2019

@deniss88 To teda, kdyžb kolikrát se doktoři hlavně řídí dle těch jejich tabulek

malytlustyhroch
21. zář 2019

@plksv on termin podle utz je nejpresnejsi snad nekdy kolem 8tt, kdy jsou vsechny deti jeste zhruba stejne velke, ale uz dost velke aby se daly zmerit. 16/20tt uz je to s odhadovanim terminu dost na houby. Ale je to neprijemny, ja jsem mela dobry termin podle utz v 5tt a 8tt, ale byla to vicemene nahoda, posledni ms taky mnoho mesicu pred otehotnenim, a presne si pamatuju, ze se na me pri kazdem prijmu do nemocnice koukali jak na mimozemstana.

denca033
21. zář 2019

@deniss88 ahoj já jsem podle utz 33tt TP 9.11 a podle poslední ms 31+1 TP 26.11 doktor se nijak neznepokojoval při včerejší kontrole takže se taky neznepokojuju. Jsou to opravdu jen odhady

deniss88
autor
21. zář 2019

Mockrat vsem dekuji za odpovědi! 🤗🤗

kiki1912
22. zář 2019

@deniss88 já když sem byla na screeningu tak mi řekli že sem 12+4tt a měla sem upravený i termín porodu takže teď už se řídí tím co oni napsali ten týden podle CRL. A už sem 22tt a chodím co 14 dní do poradny. Takže pokud Ti na prvním screeningu řekli kolik si tak ten další týden ve stejný den si třeba xtydnu+třeba 4 dny

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru