Stáří těhotenství dle PM versus UTZ

miminko_2018
11. bře 2018

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat na Váš názor. Mám mobilní aplikaci dle které jsem dnes v 7+6 tt. Termín porodu vychází na 23.10.2018. Dle UTZ termín porodu vychází na 24.10.2018. Liší se tedy pouze o 1 den od termínu dle PM. Nicméně doktor uvedl, že jsem 7+4 tt. Proč se to tady rozchází o 2 dny? Nechápu to. Vysvětlí mi to někdo? Co to znamená? Děkuji.

margaret88
11. bře 2018

To je úplně normální. Já měla termín porodu podle PM stanovený na 27.7,podle UTZ mi to vycházelo 22.7(podle velikosti plodu) a rodila jsem 25.7 😀

kafr
11. bře 2018

Neřešit! Vy to máte podle poslední MS, nebo podle OVU, nebo podle sexu, ale spojení buněk mohlo dojít i jiný den... Doktor to zas bere podle toho, co naměří, ale nikdo nezaručí, že se trefil úplně přesně... Berte to orientačně, rodíte někdy v posledním říjnovém týdnu a to samé platí o dnech těhu 😉. Ale úplně vás chápu, já na začátku taky koukala na kalendář každý den... Teď vím, že jsem někde v 8.m a že rodím cca na sv. Jiří. 😂
Teď si užívejte jiné starosti a radosti🍀

hlasimse
11. bře 2018

Ty aplikace nejsou úplně spolehlivé, každá se o nějaký ten den liší i se stejným zadaným datem. Dle PM: není úplně směrodatné, protože počítá s folikulární fází 14 dní, tedy ovulace 14. den cyklu, ale většina žen má ovulaci trochu jindy. Dle utz: plod se vyvíjí ne vždy úplně dle tabulek, někdy trochu pomaleji, někdy trochu rychleji, a měření není vždy úplně přesné, protože záleží na přístroji, pohybu, natočení atd. Takže +- o ten týden se to může běžně lišit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru