27+1, ale dle UTZ 2 týdny napřed. Podobná zkušenost?

strasidelko
8. srp 2019

Ahoj děvčata,
Chtěla jsem se zeptat zda to měla taky nějaká.
Dle menstruace poslední jsem 27+1, ale dle utz jsem 29 týden a malá má mít 1000g a má už teď 1300g.

Dr mi k tomu nic neřekl jen ze to tak je no.
Už přes měsíc a půl to vychází pořad dva týdny napřed.

Děkuji všem a preji hezky den.

zuzkabrhelova
8. srp 2019

@strasidelko nic to není. mela jsem všechny deti větší podle ultrazvuku. Muže se narodit s větší váhou. Naše nejmenší mela 4140g. Narodila se 40+5. ☺

strasidelko
autor
8. srp 2019

@zuzkabrhelova jejda. No radši bych teda rodila min jak 4. Jsem dost malá a hubena 😀

zetta01
8. srp 2019

@strasidelko přesně tak jsem to měla i já, dle ultrazvuku byl malý taky o víc jak 2 týdny napřed, dr. na to řekla, že to je v rámci tolerance, že prostě bude větší 🙂 já 170cm a manžel skoro 2metry 🙂 dle UTZ odhad před porodem 3500g malý se narodil s 4060g a 55cm a porod teda byl síla...

kittyy17
8. srp 2019

radši o dva týdny větší než o dva týdny menší...

klea81
8. srp 2019

Test na cukrovku byl ok?

strasidelko
autor
8. srp 2019

@zetta01 ouu bože. 😀to jste Šikula ze jste to zvládla. Doufám ze se radši narodí dřív a tak do tři kilo 😀

strasidelko
autor
8. srp 2019

@klea81 ano ten je v pořádku.

strasidelko
autor
8. srp 2019

@klea81 Alespoň teda co mi řekl ze je ok. Viděla jsem výsledky a první odběr po glukóze byl 7 a poslední odběr byl necelých 5 a říkal ze je to ok

zuzkabrhelova
8. srp 2019

@strasidelko ja jsem taky menší ale ne hubena 😊ale řeknu že se mi nejlip rodila poslední 4 kg než kluci kteří meli kolem 3,5kg a taky to byl nej kratší porod ze všech 😉

zetta01
8. srp 2019

@strasidelko no děkuji ale byl to boj, rodila jsem 15hod. a nakonec jsem ho ani nemohla porodit musel být nástřih a vex, ale naštěstí vše dobře dopadlo a oba jsme byli v pořádku. Je fakt když pominu můj případ, tak jsem mnohokrát slyšela, že se ženským líp rodily ty větší děti než ty menší. Jinak já jsem sice vyšší, ale hubená, když jsem šla rodit, tak jsem vypadala, tak na 7 měs. max, strašně malé bříško, proto jsme byli všichni v totálním šoku, když se malý narodil s takovýma mírama 🙂

strasidelko
autor
8. srp 2019

@zetta01 co je vax?
No já mám taky celkem malé prave až mi všichni říkají kam jsem ho jako schovala.
Já měla 3,5 kg a přítel také při narození. Tak uvidíme.

zetta01
8. srp 2019

@strasidelko blbě jsem to napsala je to Vex správně, něco jako vakuová pumpa, přirovnala bych to teď to blbě napíšu, ale prostě tak mi to pak vysvětlila i sestra něco jako zvon do wc, myslím tím tu jeho funkci. Jinak já jsem právě poslední měsíc, už velice ani nic nejedla, pač mě to všude strašně tlačilo, takže jsem otěhotněla s 61kg a rodit šla se 71kg a týden po porodu jsem měla váhu 58kg a furt to šlo dolů, teď naštěstí, už stojí. Jinak já jsem z dvojčat a já jsem měla 2,95 a bratr 3,05 a manžel skoro 4kg. Takže i to ovlivní velikost mimča

lucy0807
8. srp 2019

@strasidelko Ahoj, ja som na tom rovnako. Aktuálne som 39tt, čakám už len na pôrod. 😀 Termín mi sedí podľa ms aj podľa utz v 12tt, takže mi ho doktor nikdy nemenil. Od prvého merania váhy malého bol vždy 2,5 týždňa dopredu, stále mi hovoril lekár, že bude to veľké bábo. Tehotenskú cukrovku nemám, výsledky som mala nadpriemerne dobré. Ale ja sama som sa narodila skoro 4kg a môj muž 4800g, takže to bude predispozícia z rodiny. Aktuálne nie sme nijako veľkí, ja 165cm a môj muž 172cm 😂 tak ja sa celé tehotenstvo pripravujem na to že pôrod asi bude ťažký, ale chcem to skúsiť prirodzene a verím, že to dám ☺️ uvidím že akú váhu bude malý mať, a brucho mám extra veľké, všetci sa ma pýtajú či čakám dvojičky 🙄 ale celkovo som pribrala len 10 kg a všetko je len v brušku

sylvusska
9. srp 2019

Pokoud je mimco o 2 tydny starsi, pravdepodobne bude vetsi. Maly taky tak vychazel. Narodil se 39+0 a mel presne 4kg a 53cm.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru