Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  plksv
  16. bře 2021    Čtené 635x

  Co nabíjí studenty 3. ročníku SŠ

  Třídnické hodiny míváme často. Skoro vždy dělám klasickou aktivitu - položím otázku a každý odpovídá. Tentokrát se otázka nabízela sama, třeba Vás budou zajímat odpovědi. Sepsala jsem je a poslala studentům, když už jsem si dala tu práci, pro zajímavost a třeba inspiraci kopíruji i Vám. Mnohé aktivity se opakují, zapsala jsem všechny, studenti odpovídali podle abecedy, tak aby se našli 🙂.

  Co mě nabíjí…

  • Běh, běh se zátěží
  • Hudba různých žánrů
  • Chůze se psem, kočka, hry s ní
  • Šachy
  • Procházka se psem po lese
  • Kamarádi
  • Kolo (výhledově)
  • Příroda, hovory s kamarády
  • Neteř a synovec
  • Chodit ven, počasí, kontakt s přáteli
  • Slunce, hudba, skladby sboru
  • Jarní počasí, četba
  • Počasí, chůze po lese a do kopce, poslech podcastů, videohra
  • Procházky se psem, s maminkou, kontakt s kamarády
  • Kolo, běh, procházky, návštěva kostela
  • Cvičení, háčkování, hra na počítači
  • Běh
  • Videa, seriály
  • Cvičení, procházky, seriál, hudba
  • Setkávání
  • Hudba, sourozenci, vzpomínky
  • Nicnedělání
  • Pečení a vaření
  • Písničky, kytara, sestřenice, kamarádi
  • Odpočinek, chodit ven s kamarády
  • Myslet pozitivně
  • Počasí, sluníčko, sport, cvičení
  • Písničky, domácí mazlíčci, on-line nakupování
  • Běh
  plksv
  Zpráva byla změněna    15. únor 2020    

  Někdo dostal na Valentýna kytku, já dostala koně! Včera jsem byla tajemně vedena do kuchyně - a tam stál on! Když jsem zalomila rukama, muž mi oznámil, že to není trvalý inventář našeho interiéru, že má za úkol od dobrovolných hasičů ho zlikvidovat a že z něho s puberťákem vyrobí lavici na posilování.
  Bilance: malý křižák nadšen! Puberťák chodí přes kuchyň přískokem. Puberťačka nesedí s telefonem na gauči, ale na koňovi. Já jsem si k němu zatím vztah nenašla 🙂.
  Ale musím říct, že muž i po dvaceti letech manželství dokáže překvapit 🙂.

  Pracovní úraz 🙂
  Nabrala jsem stehnem roh školní lavice. Ony to vlastně byly čtyři lavice podélně spojené. Posunula jsem je tak o půl metru 🙂. Asi bych měla při tom vyučování sedět na zadku za katedrou a ne to tak prožívat 🙂. @danunkam - přidávám se do klubu 🙂.

  Zhruba dvacet let jsem jezdila v autě s manuálem. Od tohoto týdne jezdím s automatem. Bála jsem se, že budu psát Deníček motoristického jelita jako @mon_88017, ale musím říct, že je to pecka 🙂.

  Včera jsem tady psala o dovolené na horách s puberťáky bez WiFi.
  Byla to opravdu výzva pro všechny. Měla jsem s sebou notebook s pohádkami a filmy, ale říkali jsme si, že bychom ho vytáhli jen v případě delšího deště. Nestalo se 🙂.
  A co jsme v prostoru s takřka nulovým soukromím dělali? Povídali si, hráli hrya karty, četli nahlas i každý sám, zpívali, dcera malovala... Překonávali ponorky, holku jednou přepadla fakt depka s pláčem a slovy: "Co bych dala za 20 minut ve svém pokojíčku! " Ale vykecala se z toho.
  A doporučuji tento hlavolam - kulička a očíslované cestičky. Užili jsme si ho všichni, já a puberťák jsme s ním strávili hodiny 🙂.

  Asi mám exotické puberťáky (15, 17). Nejen že s námi byli na rodinné dovolené, ale ještě zvládli 10 dní na chalupě v horách bez internetu. Ze začátku se občas přihlásili někde, kde byla WiFi free, ke konci už ani to ne 🙂.

  plksv
  Zpráva byla změněna    3. srp 2019    

  To byl včera večer/noc. Máme v ložnici cvrčka! Hledali jsme ho, přemlouvali, nadávali mu, nic nezabralo. Asi budeme muset dát na Sašu z Comebacku a čekat na zimu 😀. Že - @nadja73 , @gracinka7, @petrufa86 🙂.

  plksv
  2. srp 2019    

  #leto_s_viledou
  Naše oblíbená restaurace (i s penzionem) je uprostřed Chřibů na křižovatce dvou cest, které takto vedou od pradávna. Jmenuje se Bunč. Má příjemné posezení venku i vevnitř, nádherné hřiště s lanovkou, skvělá kuchyně.

  (2 fotky)
  plksv
  1. srp 2019    

  Dcera si za peníze z brigády koupila dvoudílné plavky. Dělala nám módní přehlídku. Tatínek se nevyjadřoval. Když se ho přímo zeptala, prohlásil, že jsou poněkud sporé 😀.

  Vzdělávací okénko 😀
  Já vím, jsou prázdniny 🙂.
  Vzpomínka na víkendový výlet do Živé vody v Modré. Největším rybím exemplářem je tu dvoumetrová vyza velká. V minulosti migrovala z Černého moře do řeky Moravy, podle úředních záznamů se objevovala i v Kroměříži. Je to všežravec i dravec, může se dožít i sta let. Dlouhověké vyzy mají přes 8 metrů a přes tisíc kilogramů.
  Za češtinu: pozor, vyza se píše s tvrdým y, i když není ve vyjmenovaných slovech. Moji studenti by to měli vědět 🙂.

  Hlášení místního rozhlasu:"Policie České republiky informuje, že včerejší zpráva o výskytu pumy v okolí naší vesnice se nezakládá na pravdě 😀. " Tak aspoň babči na návsi a chlapi v hospodě mají co řešit 🙂.

  Večer přišel puberťák z venku s informací, že někde u naší vesnice byla viděna puma. Brala jsem to jako dobrý vtip. V devět večer hlášení místního rozhlasu, že je to pravda! No to jsem zvědavá, bydlíme úplně na kraji... Ale zase se u nás něco děje 🙂.

  Opět u nás frčí nanuky z džusu, nejoblíbenější je liči a kaktus 🙂. Jinak doporučuji tvořítka Tupperware, dobře drží víčka a do mrazáku se můžou položit, nemusí se dávat do nějakého stojánku, nevytíkají.

  Zalando mě neoslovilo, já ujíždím na Vintedu a šatech Orsay 🙂. Psala jsem tu, že jsem si troje pořídila na maturity. Za poslední měsíc jsem si koupila další troje - prostě cena, které nešlo odolat! A ještě troje mám vyhlídnuté. To už je závislost 😀.

  Včera rodinný výlet do archeoskanzenu v Modré. Mrňous volá: "Já chci vidět kozeny! A pohladit si je! "
  Puberťák: "To chci taky😀! "
  ----
  Přicházíme k ohradě se dvěma oslíky. Puberťačka: "Jdu si pohladit osla, už jsem to dlouho nedělala 🙂."

  plksv
  Zpráva byla změněna    20. črc 2019    

  Slyším puberťákův výkřik. Ptám se, co se stalo. Prý: "Karma z dětství, stoupl jsem na Lego 😀."

  plksv
  Zpráva byla změněna    19. črc 2019    

  Drsná KZ
  Občas tady čtu dotazy, co pořídit k výročí svatby. My budeme mít v srpnu od svatby 22 let a víte, co si nadělíme? Hrob. Myslím to vážně, už to máme rozjednané. Bude to na krásném hřbitově uprostřed Chřibů, mezi vesnicemi, na kopci, u zrušeného starého kostela, nádherný výhled...
  A co nás přimělo k takovému kroku? Naprosto nečekané úmrtí v rodině a problém, kam toho člověka uložit. A uvědomění si, že nevíme den ani hodinu...

  (2 fotky)

  Puberťák o prázdninách 🙂. Když je doma, má za úkol každý den dělat dřevo - naštípat, odvozit, poskládat. Neprotestuje 🙂, prý ho to baví.

  Je velmi příjemné potkat se se studenty i o prázdninách. Dnes to byli dva sympatičtí kluci, budoucí maturanti. Konverzovali jsme v supermarketu u pokladny. Bylo by to skvělé, kdybych na pásu neměla velké balení prezervativů 😀. A tak lepší jak láhev, ne?

  Včera to bylo šest let, co se nám narodilo naše pozdní dítko, které jsme si naplánovali k puberťákům. Jsme tak šťastní, že ho máme!!! Ještě jedna veselá porodní příhoda, kterou už jsem tady kdysi psala, ale je pro mě nezapomenutelná. Manžel je drsňák, klidně by mě odrodil sám 🙂. Pochopila to i PA a nechávala nás o samotě v porodním boxu. Pak už jsem cítila, že se to blíží, manžel mě zkontroloval a běžel pro PA. Od ní jsem se dozvěděla, že chlap jí řekl, že už jdou ven plodové obaly. Ona - jak to víte? Manžel - když jsem rodil krávu, vypadalo to podobně 😀!

  Poraďte prosím!
  Budeme dělat vestavěnou skříň přes celou stěnu. Protože je tam nějaký tepelný most a mohla by se tam dělat plíseň, nemůžeme to uzavřít dřevěnou skříní. Takže tam bude lehká samonosná konstrukce a teď: co před ni? Zatím spekuluji o šesti roletách, nebo vertikálních žaluziích a nejvíc mě láká japonská stěna. Nemáte s ní prosím někdo zkušenost? Klady x zápory? Nebo nenapadá Vás ještě nějaká jiná možnost?

  Tak jako každý rok jsme i včera byli na Velehradě na Večeru lidí dobré vůle. Nádherná akce, užili jsme si ji jako rodina. Jsem moc ráda, že s námi ještě pořád jezdí naši puberťáci (15 a 18 let), z okolí vím, že to není až tak běžné. Opravdu si to užívám 🙂.

  (2 fotky)

  Poraďte prosím, v čem perete bílé prádlo, aby bylo bílé 🙂. Používám toto bělidlo, ale musím objednávat přes net, poštovné, cena... Ráda bych zkusila něco jiného.

  Puberťák vytahoval nádobí z myčky. Tohle byl hrnek 🙂. I přes to ho miluju 😀.

  Už jsem psala, že kvůli stavebním úpravám školní rok na našem gymnáziu skončil. Pro zajímavost - vždycky máme slavnostní zakončení, na kterém se mimo jiné odměňují tradičně tři studenti. Nejoblíbenější kategorie je skokan roku - student, který si nejvíc zlepšil od pololetí průměr. Pak se uděluje cena ředitele školy pro toho, kdo měl za rok nejvíc úspěchů a reprezentoval školu. A poslední se losuje - při přijímacím řízení můžou uchazeči odevzdat lístek se jménem studenta, který jim školu doporučil. Takže cena za dobrou reklamu 🙂.

  Včera jsme zakončili školní rok, studenty vystřídali řemeslníci. Byla jsem dojatá, ač všude čtu, že na střední škole to už moc nefunguje, dostala jsem spoustu kytiček, sladkostí, od studentek ze Slovácka nějakou tu láhev... Už teď se mi začíná stýskat, ano jsem praštěná učitelka 🙂.

  (2 fotky)
  plksv
  Zpráva byla změněna    19. čer 2019    

  Každý rok předposlední týden školy probíhá na našem gymnáziu tzv. projektový týden. Je to týden netradičního vyučování. Já třeba letos s kolegy pořádám projekt S knihou v batohu. Chodíme po Hostýnských vrších a Chřibech, kolegyně, co má zeměpis, rozdá s komentářem mapy, já na zastávkách nahlas čtu a kolega biolog komentuje každou rostlinku, brouka, houbu. Je to skvělé, moc si to užívám, občas mám pocit, že víc než studenti! Ne, dávají dobrou zpětnou vazbu 😀

  Puberťák vyráží s kamarádem na třešně a bere si láhev s pitím. Říkám mu, ať na 🍒 nepije, odpovídá: ano, maminko, četl jsem Rychlé šípy 🙂. Musela jsem si to nalistovat 🙂.

  Tohle je důvod, proč na naši zahradu chtějí chodit děti z celé vesnice 🙂. Lanovka má cca 30 metrů.

  plksv
  Zpráva byla změněna    1. čer 2019    

  Tak letošní maturity prohlašuji za zdárně ukončené 🙂. Všichni moji studenti z češtiny prošli, jako vždy to bylo vyšťavující, plné stresu ale i smíchu, jednou jsem málem poskytovala první pomoc, došlo na slzy - úlevy, smutku i přetlaku. Já jsem si pobrečela na závěr, když mi přišlo několik studentů postupně poděkovat... A letos jsem si koupila na tuto příležitost troje šaty! Loni jen jedny, tak už se děsím příštích maturit 🙂!