Miminko KP. Je něco, jak mu mohu pomoci dostat se do polohy hlavičkou?

Zodpovězené
4. srp 2021

Krásný den, Aničko,

čekám druhé miminko a od počátku se ladím na přirozený jemný porod. Ušla jsem velkou cestu ve vnímání porodu, jsem mnohem více informovaná než u prvního porodu, který byl vyvolávaně po TP a zakončený akutní sekcí s komplikacemi. Nyní jsem 33.tt a miminko se otočilo koncem pánevním.

Je něco, jak mu mohu pomoci dostat se do polohy hlavičkou?

Moc bych si přála tentokrát porodit přirozeně a léčivě.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

někdy může být příčinou jiné polohy děťátka například dyskomfort v těle těhotné ženy, například zvýšené nebo snížené svalové napětí, rozestup břišních svalů, atd. Pak je možné ovlivnit polohu dítěte, např. fyzioterapií, spinning babies u samotné ženy nebo masáží rebozem, atd., kdy pomocí cvičení se může poloha upravit. Některé děti však v poloze koncem pánevním přes všechnu snahu zůstávají, pak je to jejich přirozená pozice.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová