Neštovice. Je možné, že jsem proti nim imunní?

Zodpovězené
18. říj 2023

Dobrý den,

nikdy jsem ještě neměla neštovice. Mamka ví, že je měli všichni kromě mě a ani, když je měli sourozenci, ani jsem je nedostala, když je měla dcera. Teď jsem těhotná, neštovice nemám.

Je možné, že jsem proti nim imunní?

Co by se stalo, kdybych je teď zázrakem dostala?

Jsem ve 3. trimestru.

Děkuji

Dobrý den,

při nákaze těhotné ženy v druhé polovině těhotenství vznik vývojových vad u dítěte nehrozí, dítě navíc získá od matky protilátky. Komplikovanější může být onemocnění matky těsně před porodem, kdy se onemocnění u dítěte může projevit až po porodu jako novorozenecká varicella.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová