Riziková práce s dětmi a těhotenství. Zůstat doma nebo i přesto pracovat?

Zodpovězené
24. led 2024

Dobrý den.

Mám dvě děti a pak 2 těhotenské ztráty ve 12. a 10. týdnu.

Nyní po imunomodulaci jsem otěhotněla v den mých 45. narozenin...a teď řeším ten můj mozek.... 🙂 (5. tt.) Logicky by mi vycházelo jít na rizikové a mít klid. Jenže ten klid je pro mě velký neklid, myšlenky na to, co nemusí být OK, pozorování se. Když zůstanu v práci (pracuji s dětmi jako vychovatelka) - dvanáctihodinové služby, kdy mě občas napadne dítě - někdy jen bouchne, někdy kopne, není to rozhodně ideál. Zařazena na jinou práci být nemohu. Někdy se v mé práci stane, že je nutná fyzická restrikce dítěte, protože ohrožuje ostatní nebo mě a nelze to vykomunikovat.

Jak moc mi to může ublížit v 1. trimestru?

Pořád vyhodnocuji, že chodit do práce je pro mou psychiku lepší, než se doma pozorovat. Home office vychovatelka mít nemůže. 🙂 Nepopírám, že někdy ty vypjaté situace jsou i chvilkově stresové, ale doma se rozčílím asi častěji nad školní úspěšností mých dětí. :D Původně jsem si říkala, hned zůstanu doma. Nyní si říkám, že do 13.tt a do velkého UZ bych byla v práci, a až budu vědět, že je to celé OK, začnu to brát vážně.

Děkuji za Váš názor.

Dobrý den,

nemohu Vám jednoznačně poradit, která varianta je pro Vás lepší. Pokud Vás práce baví a je pro Vaši psychickou pohodu důležitá, pak dejte na své pocity. Odejít z práce asi můžete kdykoliv. Bohužel nevím, v čem tkví fyzická restrikce a jak to může být riskantní pro Vaše těhotenství.

Držím Vám pěsti, ať už bude rozhodnutí jakékoliv.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová