Velké množství plodové vody. Co to znamená?

Zodpovězené
15. pro 2018

Dobrý den,

na minulé kontrole, ve 39tt mi PA řekla, že mám více plodové vody. Na UTZ ve 36, týdnu mi řekli, že mám množství plodové vody na vyšší hranici. No a já se samozřejmě nezeptala, co to znamená. Včera jsem aktivně vyhledávala na internetu a teď jsem trochu vyděšená. Dotaz tedy zní, co to pro mě a dítě známená, když mám více plodové vody? Mám nějaká omezení? Může to způsobit komplikace u porodu?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, záleží o jak velké množství plodové vody se jedná, jinak bych v tom neviděla zásadní problém. Nebezpečí během samotného porodu by mohlo nastat v případě časné dirupce a následného vyhřeznutí pupeční šňůry. V případě velkého množství nad 3-4 litry se jedná o poruchu vstřebatelnosti plodové vody. Proto bych vám radila, abyste se přímo zeptala svého gynekologa, který vám UZ prováděl.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová