Vysoká hodnota HCg u Tripple testu. Je test jednoznačný anebo věřit 1. screeningu?

Zodpovězené
19. bře 2019

Dobrý den.

Jsem po ivf, embryo bylo na pdg, resp NGS, tedy genetice a vše bylo ok. V prvotrimestrálním screeningu bylo vše v pořádku. Teď mi ale vyšla vysoká hodnota HCG v tripple testu. Dr mne pozval dříve na utz, že toto může značit nějakou trizomii. Jsem dost vyřízená a bojím se, aby nás nehnali na amniocentézu a aby bylo miminko v pořádku. Nyní jsem v 19 tt.

Může být tripple test tak jednoznačný, nebo byste více věřila genetice embrya a prvotrimestrálnímu screeningu?

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

moc ráda bych přispěla k vašemu uklidnění informací, že tripple test bývá často falešně pozitivní. Přesnější bývá kombinovaný screening v prvním trimestru, který se skládá z podrobného ultrazvuku a odběru krve. Amniocentéza je invazivní a skýtá riziko infekce a předčasného odtoku plodové vody.

Držím vám pěsti.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová