Výtok v těhotenství. Je to v pořádku?

Zodpovězené
28. srp 2023

Dobrý den,

chci se zeptat, zda je v pořádku mít výtok v těhotenství. Jsem 16+1 a trápí mě mléčný až nažloutlý výtok bez zápachu, občasné svědění, jinak žádné problémy nemám. Bylo mi řečeno, že tohle je v těhotenství normální, ale i přesto mám v sobě nejistotu, zda je vše v pořádku.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

pokud jde o výtok bez jakýchkoliv průvodních jevů, pak se jedná o normální těhotenský výtok. Pokud ale pociťujete svědění, pak bych Vám doporučila poradit se se svým gynekologem a nechat si event. vzít odběr, aby se vyloučil mykotický zánět.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová