Žlutý výtok v 36+1 a bolest podbřišku. Poradíte, prosím, zda je to v pořádku?

Zodpovězené
27. čer 2023

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je žlutý výtok s bolestí v podbřišku v pořádku. Minulý týden mi byla dělaná kultivace - našly se nějaké bakterie a nasazen mi byl Zinnat 500 mg. Beru ho již 4. den a výtok a vše s tím spojené je horší než na začátku. Žlutý výtok je silnější, k tomu bolest v podbřišku a o bolesti genitálií ani nemluvím.

Mám strach o malou, zda je to vůbec v pořádku.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě doporučuji probrat Vaši situaci s gynekologem, eventuálně udělat nový stěr na kultivaci. Ve 36. týdnu nemusíte mít obavy, že zánětlivý výtok ohrozí vaše děťátko. Doporučuji si nasadit i probiotika a sedací koupele. Naplňte větší sedací lavor nebo vanu teplou vodou. Přilijte sklenici jablečného octa. Sedací lavor nebo vana musí být naplněny tak, aby Vaše rodidla byla ponořena ve vodě, když sedíte. Sedací koupel by měla trvat minimálně 10 minut. Následně se osušte jemným, čistým, měkkým ručníkem, aby se zabránilo dalšímu podráždění.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová