Způsobují myomy v děloze samovolné ukončení těhotenství?

Zodpovězené
21. led 2019

Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala na Váš názor. Mám kamarádku, která má dva myomy v děloze, nevím jak jsou velké ani na jakém místě přesně jsou, ale byla již dvakrát těhotná a plod vždy kolem 9tt zemřel, přestalo tlouct srdíčko.

Myslíte si, že za to mohou právě ty myomy? Genetiku prý mají v pořádku a její lékařka jí operaci asi příliš nedoporučuje, že by jí mohla dělohu poškodit a potom by nemusela otěhotnět vůbec.

Jaký na to máte názor, prosím? Je možné, že za ta nepovedená těhotenství mohou právě ty myomy?

Z mého laického pohledu si myslím, že plod prostě ví, že tam není něco v pořádku, a proto se přestane dál vyvíjet.

Děkuji moc a přeji hezký den.

Dobrý den,

pokud se oplodněné vajíčko nemá kde zanořit, brání mu v tom nějaká překážka a pak může být myom překážkou. Netuším jaké je velikosti, takže je to pouze má domněnka. Samozřejmě příčina časné ztráty může být i zcela jiná.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová