Nárok na certifikáty při výpovědi. Jak to udělat a budu mít nárok?

Zodpovězené
1. pro 2023

Dobrý den,

chci změnit zaměstnání - pracuji jako učitelka v MŠ, momentálně jsem na MD, ale z mnoha důvodů bych ráda do jiné školky. Chystám se za stávajícím zaměstnavatelem zkusit se na výpovědi domluvit. Pokud to nepůjde, výpověď podám sama.

Chci se zeptat, zda pokud jsem na MD do května a do nové práce bych šla od března, tak zda mám dát výpověď už nyní, nebo až v lednu.

Navíc stávající zaměstnavatel po mně chtěl, abych nastoupila už v lednu, tak mě napadlo jít na ty tři měsíce ještě do současné práce a pak ji změnit....

A druhá věc: Mám nárok na certifikáty ze školení, která jsem během své pracovní kariéry absolvovala?

Chci jen dodat, že zřizovatel obou školek je stejný.

Velmi děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkujeme za důvěru, s jakou se na nás obracíte.

Píšete, že jste na mateřské dovolené (zřejmě jste měla na mysli rodičovskou dovolenou) a chtěla byste změnit zaměstnání. Ptáte se, kdy je vhodné podat výpověď a zda máte nárok na certifikáty ze školení.

Na certifikáty nárok určitě máte, jelikož jsou napsány přímo na Vás a k zaměstnání se nevztahují.

Co se týče podání výpovědi, záleží na výpovědní lhůtě. Tato lhůta začíná od následujícího kalendářního měsíce od podání výpovědi, takže pokud výpověď podáte nyní, začne Vám běžet od začátku ledna. Poté bude záležet na její délce, která je stanovena ve Vaší pracovní smlouvě. Pokud bude trvat např. 2 měsíce, můžete do nového zaměstnání nastoupit od března.

Přejeme Vám vše dobré.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz