PPM. Jaký je rozdíl v nástupu 6 nebo 8 týdnů před porodem?

Zodpovězené
19. črc 2021

Dobrý den,

moc Vám děkuji za odpověď na mou otázku, viz. https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Jen prosím o upřesnění... Jaký je rozdíl v nástupu na MD 6 nebo 8 týdnů před porodem?

Když pošle na OSSZ vyplněný formulář zaměstnavatel, já již na OSSZ dodávat nic dalšího nemusím?

Děkuji a krásný den.

Petra

Dobrý den,

co se týká nástupu na MD, můžete si termín nástupu určit Vy sama (ve stanoveném rozmezí 6 - 8 týdnů před porodem). Pokud si termín sama nezvolíte, termín nástupu na MD je automaticky stanoven 6 týdnů před termínem porodu potvrzeným lékařem.

Vše potřebné se vyplňuje do formuláře, který dostanete od svého lékaře - gynekologa. Tento formulář odevzdáte svému zaměstnavateli. Ten k němu přidá další náležitosti a odesílá jej dále. Vy už nic dalšího nikam nosit nemusíte.

Přejeme Vám i celé Vaší rodině hodně zdraví a klidné dny.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz