Rodičovský příspěvek + mateřská. Je to tak v pořádku?

Zodpovězené
15. dub 2024

Dobrý den,

od 15.3.2024 jsem na mateřské a zároveň pečuji o 2letého syna, na kterého pobírám RP. Teď v dubnu mi ale RP nepřišel, pouze PPM za půl měsíce (15.3. - 31.3. 2024).

Je to tak v pořádku?

RP už vůbec nepřijde a po narození druhého dítěte budu žádat o doplacení nevybrané částky?

Moc děkuji za radu.

Dobrý den,

děkujeme za Vaši otázku.

**Nárok na rodičovský příspěvek zaniká dnem pobírání PPM na další dítě. Rodičovský příspěvek, která jste čerpala na syna Vám tedy již nepřijde. Budete pobírat pouze PPM.

Na narození dítěte, které čekáte, můžete Úřad práce požádat o jednorázové doplacení zbývající částky rodičovského příspěvku na syna.

Žádost o doplacení RP se podává skrze formulář Hlášení změn (můžete ho najít na tomto odkazu https://www.mpsv.cz/web/cz/-/hlaseni-zm-3), kde uvedete, kdy se narodilo nejmladší dítě v rodině a Vaši žádost o doplacení zbývajícího RP.
Přikládáte rodný list nejmladšího dítěte.
Úřad práce vyplatí zbytek RP v následujícím kalendářním měsíci.

Kdybyste měla další otázky nebo potřebovala pomoc v jiných oblastech, můžete kontaktovat přímo naši Poradnu Na počátku.

Přejeme Vám klidné dny, hlavně zdraví Vám i Vašim blízkým.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz