Embrya se nechytají. Myslíte, že kortikoidy byly zbytečné? Co byste doporučil dále?

Zodpovězené
29. dub 2022

Dobrý den,

psala jsem vám ohledně dalšího postupu u nás viz. https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna....

Takže myslíte, že ty kortikoidy byly zbytečné?

Zkoušeli jsme už i Clexane, řízený i nativní KET, a zatím nic. V červnu mi bude 34 let.

Můžu se zeptat, co byste nám doporučil dále? Jestli třeba může pomoct i změna stimulace?

Měla jsem Gonal a vždy kolem 9 vajíček - zbyly nám po kultivaci vždy 3.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

úspěšnost závisí hlavně na kvalitě embryí a transferu. Podle mne kortikoidy a Clexane mohou pomoc spíše s udržením již uhnízděného těhotenství.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz