Fertil up. Jaký máte názor na tento produkt?

Zodpovězené
8. črc 2020

Dobrý den,

už téměř rok se s přítelem snažíme o mimi. Minulý měsíc mi gynekolog udělal hormonální profil, z kterého vyplynul zvýšený AMH 9,11...a z toho prý vyplývající PCOS. Ovariální rezervu mám prý nadprůměrnou, ale vajíčka nedozrávají, tudíž folikuly jsou buď prázdné, a nebo nepraskají.
Ovulaci pociťuji teprve teď 3 měsíce, mám ukázkový ovulační hlen, bolest v podbřišku a ovu testy vycházejí.

Jak je to možné, že mám takovéhle příznaky ovulace, když dle doktora mám anovulační cykly?

Všude se dočítám, že anovulační cyklus je cyklus bez uvolnění vajíčka, tudíž ovulační testy by se neměly ukazovat pozitivní a neměl by se ani tvořit hlen. Je to pravda?

Znamená to, že bych mohla mít normální ovulaci, ale kvalita vajíčka je mizerná a proto se nedaří?

Cykly mám 32-34 dní pravidelně. Ovulaci ale cca 19-21. DC.

Stačí to na uhnízdění nebo je třeba posunout ovulaci dopředu?

Tento měsíc jsem poprvé měla nasazený Clostilbegyt, ale bohužel už nevím, jak jsem zareagovala, protože doktor mě dál nesledoval. Na internetu jsem hledala různé přírodní doplňky stravy, vitamíny na podporu kvality vajíček a plodnosti. Narazila jsem na toto: https:

//

www.fertilup.cz/objednavka-fertilup/fertilup-pr....

Můžete mi prosím říct Váš názor na tento produkt?

Koupila jsem na zkoušku zatím jen na první měsíc. Na kvalitu vajíček je prý dobrý Inositol, ale ten ve složení těchto vitamínů není?
Když se podíváte na složení Fertil Up...Je možné k tomu ještě začít brát Inositol?

Nechci do sebe zase cpát všechno možné, aby se to mezi sebou nepralo.

Děkuji Vám za Váš názor a odpověď.

Dobrý den,

pokud máte cyklus 32-34 dní, tak s velkou pravděpodobností ovulujete. Kvalita vajíček je dána věkem a žádný Inositol nepomůže. Snaha rok je na hraně. Pokud ale ovulujete poslední 3 měsíce, tak bych vyčkal. Pokud k ovulaci dochází přirozeně, tak Clostilbegyt Vám může pomoci tak leda k dvojčatům. Prosím zajděte na ultrazvuk 17-18. den cyklu.
Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz