Hladina progesteronu. Je vhodné využít injekce Prolutex v kombinaci s dalším lékem obsahujícím progesteron?

Zodpovězené
22. lis 2022

Dobrý den, pane doktore,

připravuji se na ET po využití DV a ráda bych pro to udělala vše ve všech ohledech.

Myslíte, že je vhodné využít injekce Prolutex v kombinaci s dalším lékem obsahujícím progesteron?

Nebo v jakém případě byste nasadil Prolutex?

Je nutné otestovat hladinu progesteronu, anebo lze nasadit i tak?

Co byste Vy celkově, co se týče progesteronu, nasadil?

Může případně vyšší dávka progesteronu nějak uškodit?

Děkuji ☺️

Dobrý den,

ano, doporučuji kombinovat Prolutex s vaginálním progesteronem.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz