Nízká hladina progesteronu - řešení?

petula720
8. črc 2018

Ahoj holky, měla jste některá zjištěnou nízkou hladinu progesteronu? Jak to s vámi gynekolog řešil? Já se už 3 roky potýkám s těmito problémy po vysazení HA a stále bez výsledku. Půl roku jsem byla ma hormonech (Orgametril, Norethisteron), čtvrt roku jsem zkoušela bylinkové čaje (pomohly pouze krátkodobě) a teď zkouším měsíc drmek, ale potíže přetrvávají. Už vážně nevím, co dál. ☹

loylii
8. črc 2018

@petula720 měla jsem to samé a dostala jsem Duphaston, po 3 měsíční kure tehu a pak jsem dostala Utrogestan až do konce 9.mesice na udržení. Oba léky jsou progesteron. Proč Notethisteron??

petula720
autor
8. črc 2018

@loylii díky za odpověď. Nevím proč Norethisteron...dostala jsem napřed Orgametril, ale ten měl pak výpadek, tak mi to Dr. změnila na tohle. Obojí jsem brala od 17. do 26.DC. Každopádně to bylo úplně k prdu.

loylii
8. črc 2018

@petula720 řekni si o Duphaston. Polyká se. 16./25.dc. Já díky němu poprvé v životě otěhotněla v 38 letech. Prodloužil mi cyklus a vyrovnal hladinu hormonu.

petula720
autor
8. črc 2018

@loylii já mám cyklus jako takový celkem v normě, 29 dnů, ovulace 18.-19. den, ale většinou 21. den začnu slabě krvácet. Tak to vydrží skoro celou luteální fázi a pak přijde MS, takže šance na otěhotnění asi nulová. Tenhle měsíc to vypadalo celkem nadějně, výjimečně jsem měla nekrvavou ovulaci, jenže dneska jsem 21.DC a je to tu zas. ☹ musím se holt zase objednat a promluvit s doktorkou. Už jsem do sebe nechtěla cpát další hormony, všechno mi podělaly, ale asi budu muset. 😢

werumka
9. črc 2018

@petula720 Ten problém bude spis v tom, jestli nasazujes léky před ovulací. Tyhle léky zmeni děložní hlen a mohou v konečném důsledku ovulaci i stopnout. Progesteron vždycky az po potvrzene ovulaci...

petula720
autor
9. črc 2018

@werumka žádné léky momentálně neužívám, ovulace probíhá. To, co mi vadí, je to krvácení během luteální fáze. Dnes jsem se objednala k nové gynekoložce, tak uvidíme, co vymyslí. Ta moje by na mě měla čas až v září a tak dlouho už to nevydržím.

werumka
9. črc 2018

@petula720 A jak dlouho trvá, než se ze spineni stane krvácení? Vycházela jsem z toho, ze jsi psala, zes léky brala od 17. dne a ovulaci mivas později.. Zkus ještě nasadit vyšší dávky pyridoxinu (vit.B). Zároveň zkus v lutealni fázi nasadit ascorutin. Mohlo by to pomoct 🙂

petula720
autor
9. črc 2018

@werumka jo, to jsem brala, ale víc než před půl rokem a to jsem ještě nemeřila BT, takže jsem nevěděla, kdy ovulace probíhá a ani mě to v tu dobu moc nezajímalo. Pyridoxin beru cca měsíc, respektive mega silný B-komplex, který ho obsahuje fakt hodně. S tim krvácením je to složitý, je to pokaždé jiné (myslím síla), ale vždycky se dostaví dva dny po ovulaci. Pokud mám krvácivou i ovulaci, splyne to klidně v jeden celek...luteální fázi jsem měla za poslední půlrok minimálně 7 dní a maximálně 10. Jsem si jistá, že je to hormonální problém a ascorutin to v tomhle případě nezachrání...

werumka
9. črc 2018

@petula720 tak to je fakt krátká lutealni fáze.. To asi nic jineho, než progesteron nepomůže.. Snad nova dr. bude flexibilnější 🙂

petula720
autor
9. črc 2018

@werumka snad jo, už mě to fakt štve...ale všichni si jí moc chválí a prý je svědomitá, tak doufám, že mi udělá hormonální profil a pohneme se z místa.

penelope87
10. srp 2018

@petula720 Hormonální jóga by ti mohla pomoct na srovnání hladin hormonů.