Inofolic nebo stačí pouze Femibion 1?

Zodpovězené
9. lis 2023

Dobrý den, pane doktore,

mám dotaz na vitamíny před početím.
Je mi 35 let, během jednoho roku jsem byla 3 x těhotná - bohužel to zatím nedopadlo dobře. 1x zamlklé těhotenství bez revize, 1x tubární abort - bez revize. Naposledy ukončení těhotenství pro VVV plodu.

Při prvních 2 těhotenstvích jsem brala Femibion a otěhotněla celkem rychle - vždy na druhý pokus.

Při posledním jsem brala Inofolic a tentokrát, než jsem otěhotněla, tak to trvalo 5 měsíců (asi nebylo tělo připraveno po tubárním abortu). Stejně těhotenství nedopadlo a muselo být ukončeno pro VVV plodu. Nyní řešíme genetiku.

Má cenu brát Inofolic nebo stačí Femibion 1?

Snažit se budeme znovu od nového roku.

Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

podle mě stačí Femibion.

Máte genetické vyšetření?

3 ztráty už je hodně.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz