Jaká vyšetření, příp. léčbu, byste mi doporučil? Máme změnit CAR?

Zodpovězené
23. črc 2022

Dobrý den, pane doktore,

je mi 35 let a s partnerem se pokoušíme několik let o IVF. V nejmenovaném CARu vše začalo IUI, leč neúspěšně. V dubnu 2018 proběhlo 1. IVF, 1. ET- embryo se neujalo. Toto nás neodradilo a v červnu, téhož roku, proběhlo 2. KET. 6. tt ukončil abort. Byla jsem na gyn. odd. v nemocnici na pozorování, kdy jsem odmítla revizi. Za 3 dny na kontrole v gyn. amb. byla děloha "čistá".

Na radu lékaře v CARu, proběhlo v říjnu 3. KET. 4. tt ukončil abort. Na nem. pohotovosti mi sdělili, že jsou šance úspěchu 50:50. Týden poté, jsem si udělala test. Čárka byla viditelně slabounká. Další den jsme jeli do CARu, kde lékař konstatoval potrat.

V CARu jsme si poté vyžádali a nechali provést imunolog. vyšetření - nic neprokázalo. Následovaly poté ještě dva transfery, které se neuchytily.

V červnu 2019 proběhlo genetické vyšetření u MUDr. Hořínové. Výsledek negativní.

V červenci 2021 došlo k odběru ovárií. Došlo ALE k nálezu diabetes II. st. a nastaly obtíže s vys. tlakem. Zbylo nám v té době jen jedno embryo.

V letošním červnu, po srovnání hodnot diabetu a vys. tlaku, jsem podstoupila 2. IVF. 6. KET ukončil po 15 dnech abort.

Už nevím, co dál. Jaká vyšetření, příp. léčbu, byste mi doporučil ? Máme změnit CAR?

Děkuji Vám za případnou odpověď a Váš názor na věc.

S pozdravem

Ida

Dobrý den a díky za důvěru,

nikde nevidím, jakou máte diagnózu - tedy důvod pro léčbu metodou IVF - to je pro mne důležité. Je těžké indikovat léčbu virtuálně, navíc nemám informace o spermiogramu ani hormonech. Doporučoval bych nezávaznou konzultaci jinde a uvidíte.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz