Mám šanci na otěhotnění?

Zodpovězené
24. kvě 2023

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat a poprosit o radu. Byla jsem na laparospii, kde mi byl odebrán levý vejcovod (měla jsem ho v dezolátním stavu + tekutinu pod) a hodně srůstů po celém břiše (laparospii už jsem měla asi 6krát kvůli cystám a srůstům). Bylo mi řečeno, že pravý vejcovod mám neprůchozí, že jsem neplodná...

Je to asi hloupý dotaz, ale četla jsem, že nějaká šance na otěhotnění je.

Máte zkušenost?

V centru asistované reprodukce jsem byla, ale čekala jsem, že po operaci to budu moct zkusit přirozeně a teď si nevím rady, co mám dělat.

Děkuji za Vaše komentáře

Dobrý den,

podle mě je šance jen teoretická - pokud si přejete otěhotnět, volbou je IVF.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz