Neštovice u dítěte a plánovaný KET. Mohu ho podstoupit nebo jej odložit?

Zodpovězené
15. bře 2023

Dobrý den, pane doktore,

v sobotu si moje dcera hrála celé odpoledne s kamarádkou, které následně v pondělí propukly neštovice.

Já jsem dnes 1. den cyklu a v tomto cyklu jsme měli naplánovaný KET. Neštovice jsem jako dítě prodělala. Je bezpečné KET nyní podstoupit nebo byste to raději odložil?

Moc Vám děkuji.
Pěkný den.

Dobrý den,

pokud jste plané neštovice jako dítě prodělala jste v bezpečí a transfer neodkládejte.

Držím palce!

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz