Opakovaná biochemická těhotenství. Nenapadá vás, čím by to mohlo být?

Zodpovězené
10. pro 2021

Dobrý den, pane doktore,

obracím se na Vás s velikou prosbou o konzultaci mého stavu. S manželem se nějakou dobu snažíme o miminko (přesně 8 měsíců), jenže problém je v tom, že se nám už od září vždy zadařilo, tt pozitivní několikrát za sebou, poté slábnutí a opožděná ms, nebo tt sílil a stejně přišla ms. Řešila jsem to se svým gynekologem, dle něj nic řešit nebude a je to v pořádku, nemám se testovat a nemusím se stresovat. Je mi 29 let, manželovi bude 33 let, 2 předchozí těhotenství (22, 26 let) na první pokus a vždy se udržely.

Tento cyklus v listopadu se opět zadařilo, vyprosila jsem si u pana doktora Utrogestan, vyšetření hormonálního profilu a štítné žlázy. Dle krve vše v pořádku až na mírně zvýšený prolaktin. Stejně se těhotenství opět neudrželo, opět sílící tt, poté slábnutí, poté ms.

Nemůže prolaktin za ty biochemická těhotenství?

Nekojím už skoro 3 roky.

Jsem z toho už psychicky vyčerpaná. 3 biochemická těhotenství během 3 měsíců za sebou už nemohou být náhoda....Dle pana doktora ano. Je ze mě uzlíček nervů, pořád nad tím přemýšlím a psychicky už další nezdary nezvládám. O těhotenství se určitě jedná. Prodlužuje mi to jinak pravidelný cyklus, ms je jiná, silnější, bolavější a příznaky těhotenství na sobě už poznám, mám je vždy jen, když jsem těhotná.

Mohu se tedy prosím zeptat na Váš názor? Nebylo by vhodné nějaké další vyšetření?

Popř. jaké vyšetření doporučujete?

Můj Dr. to řešit nechce, podle něj je to běžné, ale já cítím, že něco není v pořádku, jen nevím co. Nezájem pana doktora mě přivádí k šílenství. Má mamka má sníženou funkci štítné žlázy, babička měla mrtvici, má mamka trombózu, babička umřela na rakovinu vaječníků. O jiných chorobách nevím.

Nenapadá Vás prosím něco?

Nechce se mi věřit, že 3x za sebou to byla jen náhoda. Nemůže mi štítná žláza zlobit třeba jen, když otěhotněním, i když jsem ji 3. dc měla v pořádku?

Moc děkuji za jakoukoliv radu.

Dobrý den,

jste mladá, takže kvalitou vajíček by to být nemělo a protože jste rodila, tak to dělohou taky nebude, partnerem taky ne. Udělal bych hormonální profil a pokud by byl v pořádku, tak se s tím moc dělat nedá.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz