Opakování VVV a nasledného UPT ve 2. trimestru

f_ka
12. črc 2016

Ahoj holky, jsem tu nova a hned toto smutne tema...

Muj pribeh: nejdrive zamlkle tehotenstvi v 11.tt. Z nasledneho tehu mam zdravou krasnou holcicku. Chteli jsme ji po dvou letech poridit sourozence, otehotnela jsem, vse v poradku, prvotrimestralni screening take, citila jsem se skvele az do osudneho utz ve 21.tt,kdy nam pan doktor sdelil,ze mimi ma hodne male nefunkcni ledviny a zadnou plodovou vodu a tak je prognoza hodne spatna. Podstoupili jsme kolecko kontrolnich utz-nelepsily se, odberu pupecnikove krve-v poradku, sono srdicka-v poradku. Po 14dnech jsme se rozhodli pro ukonceni tehotenstvi, miminko by se zrejme porodu nedozilo a kdyby,tak by zilo max par hodin. Byl to nejstrasnejsi zazitek v mem zivote. Ale otrepali jsme se, vsichni doktori i genetici nam shodne tvrdili,ze se nic nenaslo, vse v poradku, jen ty nestastne ledviny a tak,ze se to nemuze opakovat. A tak jsem cela stastna zjistila po 3mesicich,ze jsem opet tehotna. A opet vsechny testy ok, citila se skvele a chystala veci pro mimi. No jenze prisel utz ve 21.tt a pani doktorka posmutnela a zacala nam rikat naprosto to same,co jsme slyseli pred pul rokem...sesypala jsem se. Jak je to mozne?? Opet nasledovalo kolecko kontrolnich utz a dalsich vysetreni a vse jen potvrzovalo,ze jde presne o to same,jako v predchozim tehu. A tak jsem nyni opet po preruseni tehotenstvi ve 23.tydnu, uplne znicena,touzici po zdravem miminku...moje dcerka je mi obrovskou nadeji,ze to pujde, ale strach je obrovsky. Dle genetiku jde o vzacnou shodu nahod, kdy jsme se setkali dva prenaseci te same nemoci a ted se to dvakrat spatne nakombinovalo a riziko opakovani nam dali 25procent(dokonce 50procent,pokud jeden z nas trpime nejakou chorobou ledvin-zatim nevime, vysetreni nas ceka)...a co hur, neumeji to poznat ani predem, ani v tehotenstvi driv, nez v 18.tydnu...A jedina rada zni,ze to mame zkouset, kdyz to vyslo jednou, urcite se to zas nekdy podari...silene!! Vubec si nedovedu predstavit,jak psychicky zvladnu tech prvnich 20tydnu...
Je tu nekdo koho potkalo neco podobneho? Vyslo to napotreti? Pomohl vam nekdo nebo neco??
Moc diky!

tehulka1167
12. črc 2016

@f_ka pro vás by byla asi jedna možnost jít do IVF a nasledne, aby vám vyšetřili embrya geneticky. Aby se to neopakovalo.

f_ka
autor
12. črc 2016

@tehulka1167 tuhle moznost bychom brali, ale zatim nam vsichni genetici shodne tvrdi,ze tuhle nemoc jeste neumi geneticky poznat a proto i embriopredvyber se neda udelat:( tak ted patrame, zda by to neumel nekdo v zahranici, ale zatim to bohuzel vypada neresitelne:(

tehulka1167
12. črc 2016

@f_ka aha. A vy jste geneticky vyšetřeny? Pak by se vědělo s čim máte tu cest .

f_ka
autor
12. črc 2016

@tehulka1167 jsme a jsme oba uplne v poradku. Proste je to pry strasna smula,ze je to nemoc(choroby ledvin obecne),kterou geneticky zatim neumi rozlustit. Chteli jsme,ze to i zaplatime jako nadstandart,ale pry to zatim proste technologicky nejde:( aspon v CR a co kdo vi,ani ve svete. Pry tak za 20let uz to umet budou...:///

petuliee
26. zář 2016

jejda to je šílený, my teda máme 2 zdravé cácorky a u třetího nám zjistili VVV samozdřejmě u vytouženého chlapečka, taky nás uklidnují že se to nemuze opakovat, ale člověk se bude vždycky bát, ted je predemnou 1MS a po druhé to chceme zkusit znovu. Budu držet palce at se konečně poštěstí, já šla na přerušení ve 13tt přesně, takže ještě to udělali jako interupci.... nedokážu si představit jak by mi bylo 2x porodit miminko a 2x nic z toho. Držte se kvůli té malinké co máte doma, moc moc držíme palce

f_ka
autor
26. zář 2016

Juu, to je mi moc lito,ze se vam to taky stalo:( clovek zjistuje,z e tech lidi, co tim musi projit,je strasne moc:(( Budu moc drzet palecky! Ja uz jsem opet tehotna. Otehotnela jsem presne dva mesice po porodu, po jedne MS. Chteli jsme pockat jeste na druhou, ale priroda tomu chtela jinak🙂 A ted mi nezbyva nez cekat a "dej se vule bozi". Ale samozrejme verim,ze ted uz to bude dobre a dockame se. Drzim palecky,at jsi brzy fit, pij kontryhel;) a nevzdavej to!;)

petuliee
26. zář 2016

tak paráda 🙂 až budete vědět určitě písněte také sem koukala že je nás mooooc. Dr nám dovolila miminko hned tak po první MS nechame at se deje bozí vule i u nas, a budeme taky doufam. DRZIM PALCE AT JE MIMINKO ZDRAVE 🙂 😉