Operace. Zvětší se trochu vaječník?

Zodpovězené
15. bře 2020

Dobrý den,

mám za sebou dvě operace během dvou měsíců. První v lednu mi byl z důvodu těžkého zánětu laparotomicky odstraněn pravý vaječník a vejcovod. Šance, že otěhotním s levým vaječníkem, byla poměrně velká. Nyní jsem podstoupila druhou laparo operaci kvůli 9,5 cm velké cystě. Doktorka mi nechala kousek levého ovária, akorát odstranila srůsty a vejcovod.

Zvětší se trochu vaječník?

Jak velká šance je při IVF, hlavně stimulace a počet oocytů?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

to nezní moc optimisticky - vaječník se nikdy nezvětší, vše záleží na tom, kolik vaječníku tam zůstalo - projeví se to na délce cyklu a v laboratoři na hladinách FSH a LH a AMH. Určitě těhotenství neodkládejte. Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz