Přirozené otěhotnění bez jednoho vaječníku a vejcovodu

vermon
31. črc 2013

Ahojte. Snažíme se o mimi a teď mi byl LSK odstraněn pravý vaječník a vejcovod. Nevím, zda je možnost otěhotnění, někdo říká, že minimální, někdo mi řekne, že druhá strana normálně funguje, tak nevidí důvod. Je tu někdo s tímto probémem?

eficenka
31. črc 2013

nemám pravý vaječník i vejcovod od 16ti let a dcerka se nám povedla asi 5 cyklus od vysazení HAK... a teď se snažíme o druhé mimi... Je to blbost, že je minimální šance - vždyt druhý vaječník přebírá funkci odstraněného ( ms i ovulace probíhá každý měsíc) stejně je to i s odstraněním ledviny, části jater atd...

sorbon
31. črc 2013

Ahoj,jsem také po odstranění levého vaječníku a vejcovodu a otěhotněla jsem hned,tak neboooj 😉 Teď jsem v 8 tt 🙂

vermon
autor
31. črc 2013

Děkuju za povzbuzení, nemám zatím žádné info od dr... ☹

agentkadaisy
31. črc 2013

@vermon Ahoj, mojí švagrové vzali vaječník a dva měsíce na to byla těhotná 😉 Hodně štěstí!

evulinkab
31. črc 2013

@vermon Já sama s tím osobní zkušenost nemám, ale z okolí vím o případech, kdy se v pohodě povedlo s jednim vaječníkem a vejcovodem.Jak bylo psáno, vaječník přebírá plně funkci a ovulka a MS normálne probíhá.

sunnysan
31. črc 2013

vobec nemusíš mat strach, mne tiez ked som mala 20 r. odstranili 1 vajecnik aj s vajcovodom, dnes mam 2 deti, otehotnela som uuuplne bez problemov, dr.mi povedal, ze ten vajecnik, co ostane, preberie funkciu za obidva a vsetko je v poriadku🙂

kacenka1979
31. črc 2013

Tak ja nemám pravej a levej funkční z 60-70% trvalo nám to dlouho upřímně jsem už nedoufala...teda je pravda že mi to nešlo už před operací ale 2 roky po té se zdařilo a chlapeček je na cestě už jen 6tt🙂 nevím kolik ti je...mě 34 a povedlo se takže neves hlavu ono to přijde!!! Já na to nemyslela a podívej...zjištění bylo v 9+2... a to jsem šla stim že jsem 3krát krvacela v prosinci...oba jsme pak koukali...ja čekala při nejlepším cystu dr. taky a on tam na nás vykouknul Kryštof🙂....

sarkad2856
31. črc 2013

@vermon Taky znám kámošku,ketrá příšla o vaječník a ku podivu se jim zadařilo rychleji než ženě se dvěma,takže opravdu bud v klidu 😉

cyriela
11. črc 2014

Tak mě také vzali vaječník i s vejcovodem, levý, po dvouch dětěch a ted to vypadá, ze jsem jiz po tretí těhotná a prirozeně. Kdyz jsem měla oba vaječníky i vejcovody, tak jsem otěhotněla po IVF.

tak2014
11. črc 2014

Ahoj, nemám vaječník od 15, druhý převzal jeho funkci a otehotela jsem hned v prvním měsíci snažení 😉

annielok
17. črc 2014

Holky snaž te se 🙂 mě před rokem měsíc před maturitou praskla cysta na jednom vaječníku, ze kterého mi vzali kus, a při čištění dutiny břišní mi vzali i 90% pravého vaječníku, protože mi ho zežíral nádor, který nikdy nebyl vidět! :( když jsem se probírala z narkozy, první co jsem slyšela, je, že budeme mít minimální šanci otěhotnění.. A jak to bývá, matura, teď samotná operace je obrovský zákrok do těla a ještě tohle info? Začala jsem šílet, ale nakonec jsem se díky příteli ze všeho dostala i bez psychologů - ti nestáli za nic. A odstěhovali jsme se na druhý konec republiky a nedařilo se, až jsem si řekla, že zkusím zahraničí a vrátila se k rodičům, abych jim oznámila svůj plán, na svoje a přítelovy narozeniny jsme zjistili, že čekáme přírustek 🙂 Tak nezoufejte a nemyslete na to, vím, je to těžké, ale bylo mi potvrzeno, že pokud opravdu na to člověk přestane myslet, příjde to 🙂

verundice
17. črc 2014

Ahoj, taky mi vzali jeden vaječník (vejcovod tedy nechali) a doktorka mi řekla, že otěhotnění muže trvat dele, ale jinak že ten druhy převezme jeho funkci. No.....a povedlo se nam to napoprve🙂

macinax
23. črc 2014

Ahoj, ja prisla o vejcovod v breznu, kdy mi zjistili GEU (povedlo se nam otehotnet na poprve), no a ted se bohuzel nedari, ani dovolena nepomohla, takze jsem s kazdou menstruaci hodne na dne a prestavam verit. Co pomaha, aby na to clovek nemyslel a neztracel viru? Poradte, ja uz zkusila vse mozne a pomaha to jen do te doby, nez zase prijde menstruace :(

kijokena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz