PCOS. Jaký postup byste zvolil vy?

Zodpovězené
13. črc 2023

Dobrý den,

potřebovala bych se ujistit, zda moje doktorka dělá správný postup v léčbě. Od listopadu 2022 minulého roku jsem přestala menstruovat. V roce 2021 v prosinci jsem rodila. Do toho listopadu bylo všechno v pořádku bez jakýkoliv problémů. Od té doby, co jsem přestala menstruovat, jsem chodila 3 měsíce na ultrazvuk, aby se zjistilo, co se děje. Dle i hormonálního profilu mi bylo diagnostikováno PCOS.

Doktorka mi nasadila Duphaston na půl roku s tím, že mám brát ještě Inofolic combi. Takže od března do teď mi chodila menstruace a teď už 10 dní čekám na menstruaci, která stále nedorazila. Doktorka mi řekla, že si mám zavolat až v srpnu, že to nemám řešit. Stejně tak si nejsem jistá, jestli mi je k něčemu ten Duphaston. Říkala jsem jí, že podle ovulačních testů a měření bazální teploty prostě ovulace neprobíhá, jediné, co jsem se dozvěděla bylo, že to moc řeším, že takto neotěhotním.

Tak jsem se chtěla zeptat...Jaký postup byste zvolil Vy?

Z největší pravděpodobností budu muset změnit doktorku a asi nás bude čekat i ivf. Každopádně bych byla velice ráda, kdybyste mi poradil, co mám dělat.

Děkuji moc.

Dobrý den,

určitě máte PCOS a teď je otázka, co je cíl, pokud otěhotnět, tak je Duphaston k ničemu. Stejně jako Inofolic, a pokud chcete jen pravidelný cyklus, tak je Duphaston OK.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz