Plodnost. Poradíte, prosím, jak dále postupovat?

Zodpovězené
19. říj 2020

Dobrý den, paní doktorko,

mám otázku, co se týče mě i mého manžela. Už tři roky se snažíme o společné dítě, hormonální vyšetření a spermiogram máme za sebou, je mi 44 a manželovi 38, oba jsme v péči lékařů, ale stále se nedaří. Vyzkoušeli jsme už řadu léků a vitamínů, zatím nic nepomohlo. Já už děti mám, čtyři syny už dospělé, manžel má jednu dceru.

Prosím Vás o radu, jak dále postupovat.

Děkuji za odpověď a přeji Vám pěkný den.

Juracková Lenka

Dobrý den,

asi Vás nepotěším, ale ve 44 letech je šance na další dítě u úplně zdravé ženy mezi 3-5 %, takže potřebujete štěstí.
Moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz