Spermiogram, manžel nechce jít 😞

vlastadankova
29. pro 2015

Poraďte prosím jak přinutit manžela aby šel na spermiogram snažíme se 14 měsícu a furt nic. Paní doktorka mi doporučila aby šel na spermiogram ale manžel o tom nechce vůbec slyšet nejspíš se stydí a bojí. A mužete mi doporučit prosím nějaké vitamíny pro mě a manžela beru kyselinu listovou a piju kortyhelový čaj. Děkuji moc 🙂

didlinka33
29. pro 2015

Měla jsem to samé...Pořád říkal,že on je určitě v pořádku a proč by tam chodil..Nakonec po spoustě prosení a hádkách tam šel..a opravdu se ukázalo,že je v pořádku a spermie má super...A celkem lituji,že tam šel, protože mi to do dneška vyčítá a předhazuje, jakej,že on je ,,samec,, a chyba je na mé straně 😒
Jináč mi doporučovali vitamín E,aby bral..já taky brala jen kyselinu listovou, potom jsem jeden měsíc zkusila nějaký tabletky, který mi doporučili v lékárně, ale jsou celkem drahý..A stejně mi nic nepomohlo a to už se snažíme od dubna 2014... 😒

alexah89
29. pro 2015

nenut ho.. tim si nepomuzes.. sednete si, popros ho, vysvetli mu, ze chapes, jak moc se stydi a jak moc ho prosíš a je to dulezite.. ale hlavne ho nenut..

mika251
29. pro 2015

na zlepšenie kvality spermií je dobrý Selzink, Fertilan, Fertilman.

nutricnihodnota
31. pro 2015

@vlastadankova A ty se taky bojíš a stydíš všech těch tvých vyšetření? Jseš si jistá, že vůbec dítě chce, když není ochotnej ani udělat se do kelímku? Protože až to dítě mít budete, tak se bude muset chudinka malinkej obětovat mnohem víc.
@alexah89 Takovej postup je dobrej u malýho dítěte, který se bojí třeba zubaře. Ne u dospělýcho chlapa, po kterym se chce jen to, aby si ho vyhonil.
@didlinka33 Taky slušnej borec 🙄

shine2015
31. pro 2015

@vlastadankova nech ho ted vydechnout a za dva tri mesice ho popros znovu...a ano je na zvazeni... jak moc on to miminko chce..ale treba to chce jen cas..

ilonkaseda
31. pro 2015

většina chlapů se toho trochu lekne,ale rozumná většina na ten spermiogram nakonec jde,protože nejsou sobci.Snad nebude ani ten tvůj

babanci
31. pro 2015

Já se zase ani tak nedivím,že nechtějí ti mužští na takové vyšetření. Jeden můj kamarád dokonce tvrdí,že děti jsou vlastně jen nâš-ženský-projekt.

andrejka3741
31. pro 2015

Manžel říká,že kdyby tam měl jít z donucení a tím pádem ve stresu,nebylo by to nic dobrého pro vztah a výsledek by asi taky nestál za nic..Slovo chlapa 🙂

ivis_b
31. pro 2015

můj muž s tím naštěstí problém neměl, ale mám jednu kamarádku, jejíž muž taky nechtěl, tak to vyřešili tak, že kelímek naplnil doma a ona to pak rychle odvezla do nemocnice - není na to moc času, musí se to dovézt hned, ale šlo to. Sice mi to přijde od chlapů sobecký a nepochopitelný v porovnání s tím, co všechno musí vytrpět ženská (od různých vyšetření až po porod), ale rozhodně není ten tvůj výjimka, takových chlapů je bohužel spousta... Asi bych zkusila si s ním v klidu o tom promluvit, nejdřív zjistit, zda miminko skutečně chce, pak mu vysvětlit, co všechno musíš podstoupit ty (a že bych to vylíčila opravdu barvitě) a že tohle je to nejmenší - nebolí to, nikdo ho u toho neuvidí, nikdo mu nikam nešahá... no a pokud to nezabere, tak bych zvážila možnost s "dovážkou" spermatu viz výše. Držím palce 🙂

bassetlady
31. pro 2015

@didlinka33 to je dobrej " chlapák" 😒

zlatkavlk
31. pro 2015

@ivis_b přesně jak píšeš, v porovnání s tím, co si "užije" ženská při všech vyšetřeních (ono koneckonců stačí běžná prohlídka u gyn...) je spermio fakt to nejmenší zlo, vím o chlapech co by do toho nešli a proto jsem šťastná, že můj chlap s tím absolutně žádný problém neměl, ještě teď se při vzpomínce na odběr sám směje... (prováděl to na ne příliš útulném WC v nemocnici a já zkumavku jak svátost největší potom honem nesla do laboratoře...) Myslím, že v tomhle ohledu by se měli chlapi fakt zamyslet...

lu777
31. pro 2015

@vlastadankova upřímně chvilku vyčkej a moc netlač.. uvidíš jestli se mu to v hlavě nesrovná...
pokud ne, tak je potřeba si sednout a promluvit si u stolu, v klidu....
každý rozumný člověk přece chápe, že je to nutné vyšetření, když se nedaří otěhotnět...
chlapi se prostě bojí.... je to hodně o jejich egu, musí se opatrně 😉
ponech stranou co by musely říkat ženské, které jdou na x mnohem nepříjemnějších vyšetření 😅
nemluvě o porodu atd...
pokud dva chtějí děti, tak se k tomu musí tak postavit... bez trochy přičinění to nejde - ať už to je jít na spermio nebo jít na IVF nebo dítě odnosit, porodit, odkojit, být s ním doma, vydělat na to peníze atd....
na to musí být dva...
je na tobě, abys poznala jestli je tohle jen seknutí se kvůli spermiu nebo jestli se mu do dítěte nechce...
upřímně někteří chlapi nejsou připravení nikdy 😅 (já si tohle vyslechla u muže, kterému bylo přes 50, že si prý dost neužil 😅 )

didlinka33
31. pro 2015

@bassetlady každej je nějakej....;)

malenka3
1. led 2016

Prober to s ním znovu, proč nechce. Pokud se stydí, tak někde se dá vzorek přinést z domova. A pokud máte jít tam, kde to nejde, tak se nabídni, že se o to postaráš - do kabinky půjdeš s ním a hezky ručně si to zařídíš. U nás to muži pomohlo, pak už to vůbec neřešil a nebyl to pro něj takovej doktorskej opruz.

tristizia
1. led 2016

Pokud o miminko skutečně stojí, tak by to mělo v jeho vlastním zájmu. Netlač na pilu. Čím víc, ho budeš nutit, tím se víc sekne a just nebude chtít jít.
Každopádně si myslím, že se bude stydět. Představa, že půjde někam do kabinky, kde muset....Pak vyleze, všichni budou vědět, co právě dělal... 😉
Jsou zařízení, kde je to možné do určitého času přinést, což by pro něj bylo určitě přijatelnější. Zkus pohledat na internetu a navrhnout mu tuto variantu.

alexah89
1. led 2016

@nutricnihodnota nechtela bych byt tvuj manzel.. vic k tvemu komentari fakt rikat nechci...

nutricnihodnota
1. led 2016

@alexah89 To je vzájemné, takže asi tak. Naštěstí můj rozumný, dospělý a inteligentní manžel, je rád, že je můj manžel 😎

whoopix
7. led 2016

Ahoj všem ;).Určitě manžela nenuť,spíš mu vysvětlit,jak se věci mají a hlavně ho ujisti,že tam nepůjde sám,ale budeš tam s nim a se vším mu pomůzes.Což fungovalo na mého přítele 😀 .Z vitamínů mu kup selzink plus,dost holek si to chválí a nám to bylo dokonce doporučeno na klinice Pronatal.

kralmi
14. říj 2017

Manžel také nechtěl jít, tak jsem koupila domácí test Sperm OK, nakonec se rozhodl a šel, takže test prodávám za zlomek ceny, kdyby měl někdo zájem 🙂

smudlinka24
14. říj 2017

Na zlepseni spermio doporucuji pripravek Maca😉

sdu
14. říj 2017

Nenutila bych. Manžel si na to musí přijít sám. Jinak bych doporučila určitě nějak zlepšit životosprávu, chce to sport, relaxaci, vitamín (hlavně E), jdou i nějaké bylinky nebo co tu píšou holky. A chlapa hlavně nestresovat !!! 🙂

kejsina27
15. říj 2017

@kralmi ano, vzala bych ho děkuji ;)

kralmi
17. říj 2017

@kejsina27 psala jsem hned zprávu, došla 🙂?

kejsina27
17. říj 2017

@kralmi Jé, nic mi nedošlo....

barumat
17. říj 2017

Jen na obranu těch chlapů... Myslím že kdyby spermiogram znamenal, že je někam bodnou, nebo říznou, nebyl by problém. Ale jít někam s tím, že všichni od vratného po uklízečku ví, že si ho tam jdu vyhonit a jde o to, abych se udělala, plus ten stres CO KDYŽ TO PAK NEPŮJDE A BUDU NEJEN ZA NEPLODNÝHO TROTLA, ALE JEŠTĚ ZA IMPOTENTNÍHO NESCHOPU... Vlastně jim rozumím. Od ženy se očekává stres, bolest, čekání, ale vzrušení a orgasmus? Zkuste ho mít na povel...