Podstoupit IVF?

Zodpovězené
3. pro 2023

Dobrý den, pane doktore,

docházím s partnerem na kliniku, kde jsem podstoupila 2x inseminaci a nezadařilo se. Partner má ukázkový spermiogram, já mám jen jeden vaječník - před 12 lety jsem o jeden přišla při zjištění nádoru na pravém vaječníku. Do toho mám zjištěnou leidenskou mutaci. Po uvážení pana doktora a po konzultaci, která nás ještě čeká, bych měla podstoupit ivf.

Moje otázka zní: Může mi ivf a ta nálož hormonů způsobit, vyvolat další nádor, rakovinu?

Popřípadě, co byste doporučil?

Je mi 34 let.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

s postupem Vašeho lékaře souhlasím a můj názor je, že stimulace je pro Vás bezpečná a nezvýší Vám riziko vzniku nádoru.

Tak moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz