Doktor nás "nutí" na IVF

everyone
9. únor 2018

Zdravím všechny, jdu si sem pro radu a menší povzbuzení :(. Mám PCO a partner horší spermiogram (je použitelný na IUI). Byli jsme na prvních konzultacích a pan doktor nám ihned řekl jen variantu IVF a o IUI se vůbec nezmínil. Dle vyjádření mé gynekoložky bychom mohli zkusit stimulaci clostillbegytem a následně IUI. Když jsem se ptala na IUI v CAR, tak nám pan doktor řekl, že je to vyloučeno?! Ani jeden nemáme tak špatné výsledky aby se to alespoň nemohlo zkusit. Věk taky nemáme vysoký, takže nechápu proč máme jít hned na IVF.
Prosím má někdo s podobnou situací zkušenosti?

Děkuji

kolapav
9. únor 2018

Ahoj, jak nutí 😤 taky bych prvně zkusila klostík a iui klidně bych šla do jiného centra a nebo bych mu na rovinu řekla že do ivf půjdu ale až po několikátém nezdaru iui a klostíku 😉 Navíc ty jsi klient a můžeš si vybrat a máš jen 4 pokusy ivf na pojišťovnu a on ti to platit nebude s pojišťovnou je to co se financí týče darda a bez pojišťovny likvidační pokud tedy nadprůměrně nevydělávâš 😉

everyone
autor
9. únor 2018

@kolapav Prostě nám automaticky řekl jen o IVF 😞 Celkový přístup pana doktora se nám vůbec nelíbil a to vyšetřili pouze přítele, mě zatím vůbec ne a už dělal závěry. Když jsem řekla, že chci první zkusit IUI, tak pan doktor řekl že IUI uděláme, ale takovým stylem, že jsem v to sama přestala věřit 😞 Taky se partnera ptal jestli bere vitamíny (bere Selzink) a v druhé větě řekl, že to stejně ničemu nepomůže 😞 :/ Má nižší pohyblivost spermií (asi 20 % )

linusha
9. únor 2018

Na rovinu změňte doktora v CAR, za mě člověk dr musí aspoň trochu věřit než se pustí do IUI nebo IVF oboje je na dlouhou cestu a hodně psychicky a finančně náročné. A pokud už hned ze startu je nespokojen s přístupem dr tak to k ničemu nepovede. Nebo aspoň ať Vám jiný dr v CAR řekne svůj názor. Ono spousta dr. v CAR má jiný názor než klasický gynekolog. Dle čeho tvoje dr usoudila že můžete IUI, máte nějaké další vyšetření kromě spermiogramu ať ty nebo přítel? Nechci se dr v CAR zastávat ale může být zádrhel na obou stranách a pak může být IUI i opravdu zbytečné.

tulikiss
9. únor 2018

zmenila bych centrum, ne proto ze vas "nuti" do IVF, protoze tady nikdo nezna vase vysledky a duvody proc chteji jen IVF( i kdyz o IUI nejdriv pises ze rekl doktor ze je vylouceno a pa ze rekl ze udelate). Ale hlavne proto ze doktorovi ocividne z nejakeho duvodu neveris, tak proc tam pokracovat kdyz mu neveris. Nasla bych si doktora kteremu budu verit a nebudu mit potrebu zpochybnovat jeho rozhodnuti.

ninanela
9. únor 2018

Mohla bych se zeptat kam chodite do CAR?Já jich přešla dost a nakonec vybrala,kde se mi líbilo.Taky jsem měla dojem že mě tlačí do ivf,sice mě to v budoucnu neminulo,ale v lékaře kterého jsem našla, jsem měla důvěru.Do ničeho nenutil,vše dopodrobna vysvětlil.Ja sama jsem si mohla vybrat postup,metodu,casove nacsovat.Ale postupně jsem zjistila,ze je fakt odborník a nějak to přestala řešit a věřila jsem mu.Povedlo se,mám dvě dcery.

everyone
autor
9. únor 2018

@tulikiss Děkuji za radu 🙂 nejspíš se opravdu obrátím na jiné centrum.

luciebx
9. únor 2018

Já osobně s mužem sme o iui ani neuvažovali. Taky sme oba bez problému ale šli sme hned do ivf. Každého věc. Pokud se ti nelíbí rada dr. Změn car. Kam chodíte jestli se mužů zeptat. Nutit vás nikdo do ničeho nemůže. Jestli budete trvat na iui tak vám to udělají.

everyone
autor
9. únor 2018

@ninanela Repromeda Brno. Já taky nevylučuji, že nás IVF nemine, ale čekala jsem, že začneme tím IUI, i když to třeba nevyjde. Gynekoložka napsala do žádanky na spermiogram, že mám PCO a nic bližšího. Pan doktor si hned asi udělal závěr, že mám snad tu nejhorší formu :( výsledky neviděl! mám jen vyšší testosteron, jinak vše v pořádku. Ovulaci mi taky nikdo ještě nezkoumal, jestli mám nebo ne, ale doktor hned řekl, že se mi neuvolňují vajíčka, takže to nepůjde jinak než IVF

luciebx
9. únor 2018

@everyone o hodnotě amh asi nevíš jakou mas viď.

summer2012
9. únor 2018

Nás taky hned "nahnal" na IVF, resp.řekl že IUI můžeme zkusit ale bude nejspíš k ničemu (stejná diagnóza jako u vás) a protože od dalšího měsíce došlo k výraznému zdražení IVF, kývli jsme na to ještě za "levno"...stalo nás to cca 30.000 a první pokus nevyšel, na další z mrazáčky už nedošlo, otěhotněla jsem přirozeně a tři roky na to zas...takže si myslím že IUI by nám vyšlo...určitě bych nejdřív zkusila to, rozhodně menší zátěž pro telo než IVF, já skončila s hyperstimulačním syndromem v nemocnici...a urvuze musíš mít důvěru v doktora, že opravdu udělá to, co je nejvýhodnější pro vás a ne pro centrum

linusha
9. únor 2018

@everyone mohu se zeptat u koho jste v Repromedě byli? My tam totiž taky chodíme a jsme na max. spokojeni a to jsme tam po nezdarech přešli z jiného Brněnského centra 🙂

everyone
autor
9. únor 2018

@luciebx Zatím nevím. Čekám zrovna na menstruaci, aby mi mohli udělat celkový HP

m.e.l
Autor odpověď smazal
Zobraz
everyone
autor
9. únor 2018

@linusha Je to pan doktor Kafka, Dle mého má prostě rázný a necitlivý přístup. Jak může bez mých výsledků dělat závěry?

ninanela
9. únor 2018

@everyone 😐myslela jsem si to.

m.e.l
9. únor 2018

Me moje gyn. nejdrive poslala na imunologii, tam mi manzel ovlivnen psychikou vysel temer neplodny. 😂 Pak jsem podstoupila vysetreni pruchodnosti vejcovodu a pak jsme teprve sli do CAR. Tam znovu udelali hormonalni profil a spermiogram - ten vysel vyborne. Podstoupili jsme casovany styk 2x, IUI 1x a pak podstoupili prvni ivf ze ktereho mame syna. Pokus o druhe ditko byl psychicky pro me vycerpavajici - prvni syn ma VVV mozku (takze genetika), druhy pokus IVF byl zastaven kvuli cyste, takze jsem pak doplacela leky - skoncilo to biochemickym tehotenstvim, treti pokus skoncil potratem v 6tt (znovu vysetreni imunologie), pak jsme podstoupili NATIV - prvni jedno vajicko s transferem, druhy NATIV dva folikuly ale zadne vajicko, pro pravdepodobne uz nekvalitni vajicka jsme sli do plne hrazeneho ctvrteho pokusu s darkyni, diky tomu mame druheho syna. Prvni IVF bylo v Podoli, pokus o druhe ditko probehl v Gennetu. Pisu vse proto, ze do niceho jsme nebyli nuceni, s NATIVy i darkyni jsem prisla s dotazem k lekari ja.

everyone
autor
9. únor 2018

@summer2012 Nám bohužel ani neřekl, že ho můžeme zkusit :( kdybych se o něm sama nezmínila, vůbec by nám o této lepší metodě neřekl. Dostala jsem i brožurku, kde je psané pouze o IVF. Měla jsem z toho pocit že mu snad jde jen o peníze

luciebx
9. únor 2018

@everyone změn centrum. Už teď je vidět ze tam nejsi spokojena a to ničemu nepřidá. Pokud nevěříš dr tak to nemá cenu. I když já ze své dr v mem car taky nebyla moc vodvařena ale furt sem si říkala ze snad ví co děla.

everyone
autor
9. únor 2018

@luciebx Ano změním 🙂 Hrozně mě tímto svým vyjádřením rozhodil. Zkusíme nejspíš Reprofit

everyone
autor
9. únor 2018

@ninanela Máte špatnou zkušenost?

luciebx
9. únor 2018

@everyone já byla v reprofitu

linusha
9. únor 2018

@everyone aha tak k němu chodíme taky a jsme s ním opravdu moc spokojeni. Je pravda že je ráznější ale zatím to co nám řekl sedí do posledního puntíku. Jsme s mužem rádi že s námi jedná na rovinu a nemaže nám med kolem pusy. 🙂 Tak jak tomu bylo v min. centru, kde nám dávali neustále falešné naděje.
Za sebe Ti mohu říct, že naše testy akorát potvrdily to co nám říkal ještě před nimi. Dle mě na to Vám přišel dle spermiogramu, asi není moc ok. On většinou 1. spermiogram vychází o něco hůř než ty další. 🙂

everyone
autor
9. únor 2018

@linusha Ať klidně jedná na rovinu, to by mi nevadilo, ale bez výsledků? Automaticky řekl, že u nás je IUI vyloučeno. Moje gynekoložka mi dělala hormonální profil, ultrazvuk a viděla i výsledky spermiogramu, takže z toho usoudila, že máme zkusit inseminaci.

everyone
autor
9. únor 2018

@linusha Má 20 % progresivných rychlých pohyblivých tj. přes 15 mil. Jinak všechno ostatní bylo v naprostém pořádku. Celkové množství má dokonce 75 mil. Taky jsme mu říkali, že v období vánoc bylo také víc stresu, alkoholu a jídlo taky nic moc zdravého. Pár dní před odběrem měl velké stresy v práci. Na to nám řekl, že to stejně nemá žádný vliv. Tak co na to tedy má vliv? když někomu vyjde později spermiogram líp?

tulikiss
9. únor 2018

@everyone a delali vam morfologii, on totiz manzel mel vesechno max super az na morfologii ta vysla tragicky a proto u nas treba IuI nepripadalo v uvahu. jo jen tak mimo tvrdili, ze nemuzeme prirozene otehotnet, kdyz mel syn rok tak jsme si jednou jedinkrat rekli ze neni treba se chranit protoze to prece nemuze jit prirozene, no a mame krasnou holcicku 😀

everyone
autor
9. únor 2018

@tulikiss Ano, morfologii dělali, má 4 %, což je ok. Takový příběh bych si taky přála :D 🙂. Přirozené otěhotnění u nás taky už vyloučil

swetlusska
9. únor 2018

Po jaké době snažení o dítě lékaři doporučují to IUI? Mě se i to totiž zdá strašně brzo, proč hned ty lidi straší a nutí někam? Vybodni se na to a změňte doktory a pokud se na tyhle zásahy necítíte, tak tomu nechte čas. Nás posílali ke všem čertům ale žádanku jsem vyhodila s tím,že to radši dítě teda nechci. A povedlo se za měsíc - přirozeně!

everyone
autor
9. únor 2018

@swetlusska snažíme se necelý rok, což podle mě není tak dlouho abych hned musela podstoupit IVF :( Čas tomu určitě necháme 🙂 zatím ho máme ještě dost

linusha
9. únor 2018

@everyone a ty výsledky od tvojí dr. on viděl? Fakt bych se optala klidně i některého z jiných dr. v Repromedě. Jaký názor na to mají oni. Z vlastní zkušenosti vím že si prošel veškerý výsledky co jsme mu donesli odjinud a pak následně jsme stejně u nich absolvovaly další testy. Znovu spermiogram, hormonální profil,AMH, svalové mutace atd. A jak jsem zmiňovala výše už před testy nám řekl co a jak které to jen potvrdily.
Ono záleží i jaká je celková pohyblivost. Progresivně pohyblivých by mělo být 32 a více procent. Jinak nám teda říkali že na to vliv má kouření, alkohol, stres, období kdy se vzorek odebírá, nemocnost a i např. různé vlny které vyzařují různé technické hračky. Nám pro lepší spermiogram pomohly para ořechy. 🙂
Přeji ať se brzy zadaří jakýmkoli způsobem. 🍀

everyone
autor
9. únor 2018

@linusha Neviděl. Nejspíš zkusíme jít do jiného centra. Ano, vím že má být 32 % ale partnerovi hodnoty jsou přece ještě vhodné na IUI. Celkovou pohyblivost ve výsledcích nikde nevidím. Nám teda řekl, že na to vliv nemá asi nic ..a za chvilku řekl, že příští odběr může dopadnout mnohem líp nebo i hůř. Moc děkuji, snad to nějak půjde 🙂 🙂