Doktor nás "nutí" na IVF

everyone
9. únor 2018

Zdravím všechny, jdu si sem pro radu a menší povzbuzení :(. Mám PCO a partner horší spermiogram (je použitelný na IUI). Byli jsme na prvních konzultacích a pan doktor nám ihned řekl jen variantu IVF a o IUI se vůbec nezmínil. Dle vyjádření mé gynekoložky bychom mohli zkusit stimulaci clostillbegytem a následně IUI. Když jsem se ptala na IUI v CAR, tak nám pan doktor řekl, že je to vyloučeno?! Ani jeden nemáme tak špatné výsledky aby se to alespoň nemohlo zkusit. Věk taky nemáme vysoký, takže nechápu proč máme jít hned na IVF.
Prosím má někdo s podobnou situací zkušenosti?

Děkuji

tulikiss
9. únor 2018

tak duvod proc doporucuji rovnou IVF je prave ta morfologie. 4% rozhodne neni dobry, i pro IVF aby se nemusela delat metoda ICSI musi byt morfologie alespon 5%. Takova pravidla maji treba v Bnre v Heliosu.

swetlusska
9. únor 2018

Rok to fakt nic není, to je cca 10 pokusů (když si vezmeš že ovulace je pár hodin v měsíci), to jsme měli taky. A to nám bylo už dávno 30 let. Ani na manžela jsem nechtěla tlačit, kdyby tam nechtěl jít, tak bych to respektovala a ještě počkala. Změnili jsme doktory, vybodli se na to jestli dítě bude nebo nebude a povedlo se. Taky přeju hodně štěstí !

normalnimatka
9. únor 2018

proč asi, z IVF maj víc prachů.... ;)

gracinka7
9. únor 2018

Já bych teda volila raději IVF. Úspěšnost IUI je dost nízká a pak by vás zřejmě stejně čekalo IVF

everyone
autor
9. únor 2018

@tulikiss Tak nám bylo řečeno, že morfologie je v pořádku, i když 4 % se nám můžou zdát málo

everyone
autor
9. únor 2018

@swetlusska Já právě nejspíš ovulaci většinu cyklů ani nemám :( takže o to míň pokusů jsme měli. Moc děkuji, taky zkusím myslet víc pozitivně 🙂

maagda
9. únor 2018

@everyone Já doporučuji Reprofit. Jsme tam moc spokojení. Manžel má hodně špatnou morfologii tak mu dala paní doktorka vitamíny a že za 3 měsíce na kontrolu, že se to může zlepšit a bude plánovaný styk. No ale podle dalších testů to vyšlo o něco líp ale ne tolik aby to šlo přes IVF snažili jsme se skoro 2 roky. IVF se zadařilo na poprvé ale holčičce našli v 15 tt VVV neslučitelnou se životem tak miminko nemáme. Teď jsme byli ve středu na KET a doufám že to dopadne dobře. Všichni lékaři, které jsem tam potkala jsou vážně super a lidi na svém místě.

everyone
autor
9. únor 2018

@maagda Moc děkuji za hezkou referenci 🙂 Opravdu nejspíš zkusíme Reprofit. Také jsem doufala, že v Repromedě nám doporučí nějaké vitamíny nebo cokoliv, ale bohužel nic. To mě moc mrzí, ale doufám, že tentokrát Vám to vyjde!!! 🙂 Hodně štěstí

everyone
autor
9. únor 2018

@gracinka7 Je sice nízká, ale říkám si, proč to alespoň nezkusit? Kdyby mě hnal věk, tak to chápu, ale já času ještě dost 🙂

everyone
autor
9. únor 2018

@normalnimatka Bohužel takový pocit jsem z toho měla taky ...

normalnimatka
9. únor 2018

@everyone a když máš i problémy s cyklem, zkoušela jsi nějaký bylinky na úpravu cyklu a podporu ovulace? např. gynex, tinktura z drmku...

everyone
autor
9. únor 2018

@normalnimatka Zkoušela jsem jeřáb ptačí a momentálně beru gynex 2. měsíc

linusha
9. únor 2018

@tulikiss i v Repromedě mají podobné kritérium pro IUI 🙂 A kromě něj i právě tu pohyblivost 🙂

@everyone úspěšnost IUI je kolem 12% když je dobrý spermiogram, IVF kolem 60%. Když ti řeknu že u nás na žádný extra problém nepřišli, kdy SPG jak v morfologii tak v pohyblivosti byl lepší než u vás a podstoupili jsme 3xIUI (kdy dr. váhal zda to bude mít vůbec smysl jej dělat) a stejně to nedopadlo tak tě moc nepotěším. A stejně jsme přešli do IVF protože jiná šance momentálně není. Nezlob se ale upřímně řečeno čím dál míň se divím, že Vám pan dr. doporučuje IVF, protože ač nejsem dr. u Vás to vypadá na zádrhel na obou stranách. Gynex jsou kouzelné kapičky, snad ti pomohou s cyklem tak jak pomohly mě. Přeji fakt hodně štěstí 🍀

normalnimatka
9. únor 2018

@everyone tak to třeba zabere🙂 držim palce🙂

everyone
autor
9. únor 2018

@linusha Proč bychom měli mít špatnou morfologii? Alespoň jste začali u IUI, takže já stejně pořád nevidím důvod. proč to nemůžeme zkusit. Příští týden jdeme do jiné kliniky, tak snad budeme spokojenější. Děkuji za podporu 🙂

jujatko
9. únor 2018

Měli jsem něco podobného ze strany mého gynekologa. Uznávaný v Plzni. Chodila jsem k němu 15 let. Pak se mi nedařilo otěhotnět, clostylbegyt nezbral - ani koňské dávky. Rok a půl jsem k němu chodila na píchání agulitinu (nevím, jak se to přesně píše) na vyvolání menstruace. Po vysazení antikoncepce mi samovolně po tu dobu nepřišla MS ani jednou. Gynekolog mi řekl, že k tomu, abych otěhotněla MS být nemusí a že jediná možnost je CAR, kde mi mohou poskytnout léčbu, kterou on nemůže "naordinovat" - myšleno dát vyšší hormonální dávky. Vnitřně jsem cítila, že problém je v tom, že nemám srovnaný cyklus, ale na to on neslyšel. A manžel o IVF nechtěl slyšet (šel by fakt jen kvůli mě). A ke všemu preferoval jen jeden CAR v Plzni - očividně tam byl zaháčkovaný ("nutil" nás tam i na spermio, k druhému CAR se nechtěl vyjadřovat .....). Při každí návštěvě, kdy jsem přišla na píchání agulitinu, se mi ptal, jak jsme se rozhodli. Pokaždé jsem mu řekla, že mi to přijde ještě předčasné. I na spermio jsem ho musela skoro přemluvit (sám to ani nenavrhl). Manžel měl trochu pomalejší spermie - ale jinak tedy ukázkový. U mne folikul nikdy nevyrostl více než na 10 mm ☹. A ejhle po roce a půl jsem poprvé dostala samovolně MS a druhý měsíc jsem byla těhotná bez IVF.

jujatko
9. únor 2018

Jinak na srovnání cyklu jsem brala gynex, kontryhel, jeřáb, všechny možné i nemožné čaje. A přijde mi, že nepomohlo nic. Ono, co si budeme nalhávat, asistovaná reprodukce je neskutečný business a dneska na IVF chodí i lidé, kterým by se povedlo "samovolně", ale proč čekat, když takhle je to rychlejší. Je samozřejmě plno lidí, kterým IVF pomochlo k vytouženému miminku, ale dle mého je to dneska už spíše menšina.

everyone
autor
9. únor 2018

@jujatko Tak hlavně že to všechno mělo šťastný konec 🙂 Já jsem právě do teď taky zkoušela přírodní cestu srovnání cyklu a zatím nic :/ Akorát mě konzultace v CAR více vystresovali a nemůžu to pustit z hlavy. Nám to vše říkal, jak kdybychom hned příští měsíc měli jít na IVF. Taky nechápu, proč na to nejdou trochu pomaleji a neudělají třeba ještě kontrolní spermiogram.

jujatko
9. únor 2018

@everyone Nečetla jsem předchozí komenty. A jak dlouho se snažíte? Známí se snažili 7 let, nespočetně IUI, 4x IVF a pak přirozenou cestou 2 dětičky. Druhé dokonce ani nečekali tak rychle. Zajímavé je, že obě jsou narozené v únoru. A oni na IVF chodili vždy v zimě nebo před zimou. Takže z toho usoudila, že je "plodná" jen jeden měsíc v roce. Každé IVF ji hrozně stresovala. Každý měl po stimulaci plno vajíček, ona málo a jak se nedařilo, tak ještě více propadala do deprese. Ona už zvažovala adopci.

everyone
autor
9. únor 2018

@jujatko necelý rok. Já taky věřím, že stres dělá hodně, ale momentálně mi nejde se nestresovat a neřešit to.

jujatko
9. únor 2018

@everyone O tom mi nemusíte povídat. Já hodně stresovala z těch známých, kterým nepřišli na žádný problém a nedařilo se jim ani při IVF. Rok není tak dlouhá doba. Já bych se upřímně ještě na celý CAR vykašlala.

apple_tree
9. únor 2018

@linusha Muzu se jen zeptat, z ktereho centra jste tam presli, kde jste nebyli spokojeni a proc?

fyii
9. únor 2018

@everyone ahoj taky jsme to meli tak. Proc by ti nabizel IUI, ktery se doplaci max do 500,- kdyz ti "radsi naordinuje iVF" , ktery te vyjde treba na 50 000,- (nas 80 000). Nakonec jsem otehotnela prirozene a ted znovu🙂 IUI bych kazdopadne nekolikrat zkusila, kamaradka z nej ma dve deti a " zasadne" ji to nedoporucovali. S Clostibegytem jsem otehotnela az po vysazeni na 4 cyklus, ale bylo to zamkld tehotenstvi. Takze ta sance take je. Taky mam pry PCO🙂 to snad dneska rikaji kazdy, kdyz nevi proc se nedari. Drzim palce

fyii
9. únor 2018

@linusha u IVF je uspesnost cca 30% pouze, z KETu jeste mene🙂 trosku lepe vychazeji statistiky pro starsi matky a darovane vajicka mladou holkou, tak mi to bylo receno v Car Kolin

summer2012
9. únor 2018

@everyone mě tenkrát známý gynekolog doporučil Nosifol...a po dvou letech snažení a neúspěšném IVF jsem po měsíci brání Nosifolu otěhotněla...může souviset a nemusí, ale já si tenkrát řekla, že za zkoušku nic nedám...

everyone
autor
9. únor 2018

@fyii Ahoj, nám už pan doktor taky řekl ať si nachystáme 30 000,-
do IUI rozhodně chci jít 🙂 radši dám několikrát doplatek 1000 kč než hned unáhleně rvát peníze do IVF. PCO má čím dál víc ženských a nikdo to moc neumí léčit :( Moc krát díky za podporu 🙂

everyone
autor
9. únor 2018

@summer2012 Beru od září Inofolic, to by mělo být to stejné 🙂

linusha
9. únor 2018

@apple_tree samozřejmě přešli jsme z Heliosu v Brně, kde jsme absolvovaly 2. neúspěšné IVF protokoly. Spokojeni jsme nebyly z důvodu že po druhém IVF nám pan primář doporučoval pouze dárcovský program, protože naše embryjka u nich nepřežívala kultivaci. Když jsem se pana primáře zeptala zda by nemohla proběhnout změna protokolu a léků (měla jsem dlouhý) tak to rezolutně odmítl prý to nepomůže. Když jsem chtěla vyšetřit AMH, kompletní podrobnou imunologii opět akorát nesouhlas. Při zeptání na lázně z důvodu ,,neplodnosti,, mi opět sdělil že to nepomůže a vypadal že by nás nejraději vyhodil z ordinace. A když jsem teda po něm chtěla ať nám jakkoli lékařsky podloží že opravdu důvod pro dárcovský program tak nám sdělil že výsledky kultivace hovoří za vše. Prostě pan primář nechtěl cokoliv pro nás udělat. Po konzultaci s ním jsem z tama odcházela úplně na dně a připadlo mi že jsme pro ně jen a pouze chodící banka která je za potomka ochotna zaplatit cokoliv nikoliv lidi. Když se o tomto dozvěděla moje gyn. dr., která v Heliosu pracuje tak mi sama napsala všechny potřebné žádanky i žádost o lázně a na rovinu mi řekla jestli neuvažujeme o změně centra a tak jsme šli na konzultaci jinam, skončili jsme v Repromedě kdy nyní mám už více než týden po transferu krásné vyhatchované blastocysty z našich buněk a čekám na výsledek 🙂

@fyii vidíš to a to a mě teda v centrech říkali o těch 60% a vyšší úspěšnost je z Ketu ale asi to má každé centrum jinak 🙂

apple_tree
9. únor 2018

@linusha Super, dekuju za odpoved a drzim palce, at to klapne 🙂 No my prave s Heliosem zaciname. Ja tam chodim normalne na gyndu k dr. Fischerovi, se kterym jsem spokojena, tak jsem o jinem CAR ani moc nepremyslela. V pondeli jsme byli na odberech krve, rovnou jsem si pozadala i o AMH a pritel byl vcera na spermiogram. No a je z toho dost rozladeny, protoze nevim, jestli jsi videla tu odberovou mistnost, ale byla to dost hruza. Sla jsem tam s pritelem a odvedli nas az nekam do sklepa do miniaturni mistnosti s umyvadlem, hnusnou sedackou a silene hlasitym vetrakem, ktery nesel vypnout. Pritel z toho mel dost trauma. A pak jsme museli cekat dalsi pulhodinu jen na zaplaceni (nechavali jsme rovnou udelat i fcni testy, ktere se plati). Tak jsem zvedava, co nam reknou pri konzultaci vysledku. Pritel je tam z toho dost rozladeny.

linusha
9. únor 2018

@apple_tree děkuji moc. No já taky při prvním IVF taky o jiném centru nepřemýšlela. V místnosti pro spermiogram jsem nebyla ale manžel mi ji popsal přesně tak jak mi ji popisuješ ty a též se mu tam nelíbilo. No my v Heliosu furt na něco čekali ať konzultace na určitý čas s dvouhodinovým zpožděním nebyl problém a jak píšeš i na zaplacení se čekalo. Přeji hodně štěstí 🍀🍀🍀