Pomalý růst vajíček. Má cenu pokračovat v IVF?

Zodpovězené
12. črc 2020

Dobrý den,

je mi 36. Za poslední 3 roky mám za sebou 3 cykly IVF se 4 KETy, které dopadly neúspěšně. Růst vajíček byl pomalý, ale vždy to na odběr bylo. Brala jsem Gonal - 300j. Nyní mám AMH 0,82.

Nyní jsem začala 4. IVF. Beru Pergoveris a Gonal. Po utz v 10. dnu cyklu jsem měla 2x 11mm a 3x 10mm.
Pokračuji dál ve stimulaci. Lékař mi ale řekl, že je to spíš na předčasné ukončení stimulace.

Má cenu dál pokračovat?

Měl by smysl další cyklus nebo je to už vlastně konečná?

Děkuji

Dobrý den,

to že neotěhotníte, nebude v pomalém růstu folikulů. Některé pacientky opravdu potřebují delší stimulaci. Vydržte tedy a stimulaci neprerušujte, i když vím, že to bude finančně náročné.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz