Kdo se chystá na IVF v únoru?

europa00
12. únor 2021

ahoj holky, čekám na menses a vrhnu se na to .-)
mám strašně malou dávku gonalu 37.5 nechceme hyperstimulák...původně jsem chtěla nativ, ale pak jsem přistoupila na minimální stimulaci abychom měli třeba 5 vajíček.
nemám už vejcovody, jedno dítě 8 let přirozeně...věk 38.

všude čtu že holky začínaji na 200 stovce injekcích..svému dokrorovi veřím, vyšel mi vstříc, mému prání neudělat ze mě továrnu na vajíčka...
mám ovulaci každy měsíc...na svůj věk mám AMH zásobu vajíček 5.06 jako 20 leté holky

hormonální profil taky v pořadku...výsledek je rok starý FSh 2 dc. 7,8 U/L a 23 dc 3.3 U/L

jednmou mi v jiném ivf centru dali clostík lezu z něj po zdi..neustála jsem ani ty minimalni davky...a měla jsem snad 7 folikulu a vše jim popraskalo zacaly rust jeste rychleji než čekaly...reaguji opravdu výrazně...
vím však ze gonal je na jiném principu, přesto mám k hyperstimulaci veliký respekt...navíc mým cílem není vytvořit armádu vajíček...

takže jsem upřímně zvedavá jak tělo zareaguje na tak nízkou davku gonalu...měl taky někdo tak nízké dávky? děkuji
protože jak čtu že někdo dostává 300 denně to by mě asi vystřelilo na měsíc

danulka04
12. únor 2021

@europa00 Ahoj, já budu teď začínat taky ivf s minimální stimulací, čekám že o víkendu přijde ms a pak začnu zobat Femaru. Já mám tedy opačný problém, že mám nízké AMH a tudíž bude zázrak když získáme aspoň tři nebo čtyři vajíčka, takže s tím co píšeš vůbec zkušenost nemám.

europa00
autor
12. únor 2021

@danulka04 aha...no já mohla volit také femaru je prý lépe snášena než clostís, ale jsou na stejném principu..a me je z clostiku uplnr blbě..jeste kdyz jsem měla poslední vejcovod dal mi gynekolog clostík, přitom dodneška nevím proč ovulovala jsem každý měsíc...dal mi tu nejnižší davku co jde míto 5 dnu jsem brala jeden prášek jen 3 dny pač jsem z toho fakt lezla po zdi...a hned jsem čekala dvojčata..jedno v děloze a druhe mimoděložní..takže vše dopadlo blbě..takže ja na něj reagovala opravdu silně..proto už jsem femaru nechtěla je levnější ale co se týče minimální záteže pro tělo je prý lepší ten gonal...takže ted čekám na menses .-)

haskre
13. únor 2021

@europa00 také se přidávám a čekám na menzes příští tyden a začnu naše 3 ivf také s nízkými dávkami a to Femaru+150 Bemfola jsem po velké operaci endometriozy a hodně se mi tím snížila zásoba vajicek a vzhledem k endo nechci vysoké dávky tak uvidime,drzim moc pesti holky 🍀