Příprava na ket. Co ještě více mohu udělat?

Zodpovězené
11. srp 2021

Dobrý den,

poprosím o radu a názor. V r. 2017 jsem 2x otěhotněla po KETu. Poprvé odešlo v 9.tt, po druhé máme dceru. Brala jsem Prednison a Estrofem. Při druhém jsem Estrofem krom polykání i zaváděla. Před KETem jsem začala píchat Agolutin a přidali mi i Duphaston. Po pozitivním testu jsem Agolutin vyměnila za Utrogestan. Tedy celý ten první trimestr - Prednison, Estrofem, Utrogestan, Duphaston.

Po 3 letech zkoušíme sourozence. Na stejné klinice. 1. Ket nevyšel, tak 2. IVF - ET po OPU ani další 3 KETy nevyšly. Užívám jen Estrofem a 5 dní před transferem Utrogestan, ostatní léky vůbec. Máme posledního mrazáčka. Jsem po imunologii (méně vit. D, beru Vigantol) a nyní i po hystereskopii (vše ok). V září se chystáme na poslední pokus.

Co ještě více mohu udělat? Mám požadovat, že chci léky jako v roce 2017?

Dr. říkal, že Prednison se nedoporučuje, ale... Genetiku nemáme.

Pokud ani tento KET nevyjde, mohu požadovat genetické testy? Mám je požadovat v této klinice nebo na klinice, na kterou chci přejít?

Myslíte si, že by mi pomohly lázně? Mám na ně nárok?

Byla jsem 2016 v lázních po diagnost. laparoskopii a pomohlo mi to minimálně psychicky.

Jinak beru Femibion, cvičím Mojžíšovku, před KETem chodím na odblokování kostrče.

Děkuji za Vaši radu. Hezký den.

Dobrý den,

já bych určitě použil protokol z KETu, kdy jste otěhotněla včetně všech léků. Lázně Vám mohou jenom pomoci a genetiku podle toho, kolik je Vám let

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz