Příprava na KET - POMOOOOC. Poradíte, prosím?

lllinduskaaa
10. dub 2020

Ahojte kocky, viete mi prosim poradit? Chystame sa na KET. Mali sme odber vajicok 23 kusov, oblodnilo sa 15, ale zoslato nam po predlzenej kultivacii iba 2 vhodnych na transfer.... :( uz som sa vyplakala ako nikdy predtym....
Vy ste ako na tom? Kolko vajicok ste mali a potom vhodnych na transfer?

Odporucili mi kocky na slovenskom MK aby som isla na hematologiu, reprodukcnu imunologiu, endokrinologiu a genetiku. Terminy uz mam, ale bojim sa od vysledkov.
Mam 28 a PCO, ale menstruacia je pravidelna.

Dakujem vam.

kkacca
10. dub 2020

Ahoj, mam taky na pco a pri ivf s nízkými dávkami gonalu jsme měla 3 vajicka, jedno nepoužitelné, jedno už je na světě s jedno v mrazaku..

merope
10. dub 2020

Ono se občas říká, že i když je těch vajíček moc, tak ne vše je vhodné na transfer - mohli odebrat i nedovyvinutá (tomu by odpovídalo 15 oplodněných). Jinak nepamatuji si už statistiky, ale při věku 30+ tuším z 15 oplodněných je standard 3 na transfer. To jenom my pořád doufáme, že to bude třeba 10 🙂.

A v konečném důsledku stačí jen to jedno. Plus při prvním cyklu vlastně nikdo neví, jak tělo zareaguje, tak je to takový test hormonů. Dvě embrya vhodná na zavedení jsou jako výsledek prvního cyklu super.

kejt29
10. dub 2020

Ja mela taky vzdy kolem 20 odebranych, poprve zustaly do konce tri, podruhe 4 a treti IVF se podarilo 5. Az z toho tretiho IVF mame holcicku

lllinduskaaa
autor
10. dub 2020

@kkacca gratulujem ❤️

lllinduskaaa
autor
10. dub 2020

@merope kiezby si mala pravdu ❤️ a podarilo by sa ❤️🙏

lllinduskaaa
autor
10. dub 2020

@kejt29 gratulujem ❤️

merope
10. dub 2020

@lllinduskaaa No, držím pěsti... jinak u nás se podařilo na pátý pokus, kdy už to byla taková setrvačnost s tím, že to stejně nevyjde, ale nechci v budoucnu litovat, že jsem to nezkusila... Takže jsem si ani nedělala sama test s tím, že na to nemám nervy. Měla jsem už naplánováno, co budu v životě dělat bez dětí. A bác... těhotná. Teď mám 3 mrazáčky a řeším, kdy pro ně a zda pro ně... 🙂

listopadka1
10. dub 2020

My měli odebraných dokonce 28 a na transfer nakonec vhodných "jen" pět. Ale ani jsme je nepotřebovali všechny, první ET hned po odběru sice nevyšel (měla jsem silný hyperstimulační syndrom a vůbec se nedivím), ale hned měsíc nato byl KET, dávali jsme dvě embrya a je z toho jedna šíleně tvrdohlavá holčička 🙂 Taky jsem měla PCOS, a hodně silný, vůbec jsem neovulovala, cykly silně nepravidelný, běžně kolem 60-70 dní. A po porodu jsem půl roku kojila a nemenstruovala, pak jsem to jednou dostala, pak zase ne a ejhle - druhá holčička (trochu míň tvrdohlavá) 🙂 A doktor říkal, že je to častější, než se zdá, že se to tělo těhotenstvím a porodem jakoby nastartuje a ten PCOS se tím vyléčí. Teď jsou tý mladší už dva a já mám cyklus pravidelnej jako nikdy v životě a po PCOS ani památky 🙂 Tak hlavu vzhůru, já si taky v dobách marnýho snažení myslela, že se to nikdy nepovede, deprimovala jsem se, řešila každou drobnou blbost a teď tu mám dvě malý ječící příšerky a už mi to ani nepřijde 🙂 Máš ještě docela dost času, nakonec to určitě vyjde 😉 Držím palce 👍

lllinduskaaa
autor
10. dub 2020

@listopadka1 wau, dakujem za povzbudive slova. Velmi rada citam pozitivne pribehy. Z celehobsrdca gratulujem ❤️ bola si este na nejake vysetrenia? Hematologia, reprodukcna imunologia, endokrinilogia alebo genetika?

lllinduskaaa
autor
10. dub 2020

@merope bola si este na nejake vysetrenia?

merope
10. dub 2020

@lllinduskaaa Tak otázka, čemu říkáš "ještě" - mě bez hysteroskopie (průchodnost vejcovodů), imunologie, genetiky a samozřejmě kontroly hormonálního profilu ani doktorka IVF nedoporučila dělat - ty kontroly hormonů pak pravidelně stejně jako i imunologii jsem měla pak po letech opakovanou a na hysteroskopii jsem byla pak taky ještě jednou hlavně kvůli tomu, že při ET měla doktorka problémy se tam dostat, tak zda je vše ok (bylo). Vše v pořádku. A možná jsem i na něco zapomněla 🙂.

lllinduskaaa
autor
10. dub 2020

@merope zaujimave, ze mne nape na SK ani hormonalny profil nerobili pred ivf... Nic.
7 mesiacov pred ivf mi brali krv, kde mi zistili aj miernu tvorby protilatok proti spermii, a ze nespracuje moje telo kys listovu, ale aj to som sa dozvedele MINULY TYZDEN, ked som si vypytala papiere na hematologiu..... 😒😒😒

listopadka1
10. dub 2020

@lllinduskaaa mne krom vyšetření z krve na klinice nic dalšího nedělali (a manželovi samozřejmě spermatogram). Asi byla příčina jasná a nebylo třeba dál něco zjišťovat.

merope
10. dub 2020

@listopadka1 Může být, my měli vše v pořádku (jo, na spermiogram jsem zapomněla, tím se tak nějak "začínalo").

@lllinduskaaa Ono je to asi CAR od CARu...

1lenuska1
10. dub 2020

S cim chces poradit? Stejne si musis pockat na vysledky vsech tech vysetrenich. Ja kladla vejce jak kareta obrovska. Vzdy pres 30, pak i 55 nebo tak nejak. Do 5. dne jich doslo taky dost, pak uz jsme zacinali pres PGS, aby se ta cisla zmensovala, presto mi transferovali pres 20 blastocyst celkem. (davalo se taky po 2). A nikdy nic. Tim chci jen rict, ze tu najdes sto pribehu a kazdy bude jiny. Mnozstvi vubec nic nemusi znamenat. Preji pevne nervy a hlavne hodne stesti!!!

katule1990
11. dub 2020

@lllinduskaaa Mně odebrali myslím 12 vajíček, 8 oplodněných, 3 přežili prodlouženou kultivaci. Je mi 29 let. 1. transef bez úspěchu, měsíc na to KET a teď jsem v 8tt. Zbyl jeden mrazáček. Před IVF jsme podstoupili 5x IUI bez úspěchu, z vyšetření nám dělali jen genetiku, mně hormonální profil a manželovi spermiogram, který vyšel celkem špatně, asi to byl důvod neúspěchu.

peta19888
20. dub 2020

@lllinduskaaa ahoj,ja byla 12.3. na OPU,mela jsem 24 vajicek,oplodnili 19 a nakonec vhodnych jich zbylo 11 a vsech tech 11 zamrazili. Ted me ceka KET, ale nevim jeste kdy. Jen tim chci rict,ze ono sice muzu mit krasny pocet vajicek, ale to ktere mi tam daji se nemusi chytit. Kdezto nekdo ma treba 1 a chyti se to v pohode.. Jinak ta vysetreni co jsi psala urcite nejsou od veci.Ty jsi v soukromem? U nas to ve vsech soukromych totiz nedelaji, ja chodim do statniho a vsechna tahle vysetreni mi automaticky udelali..genetiku,imuno apod.Diky genetice mi treba zjsitili,ze mam Leidenskou mutaci,takze pokud pak otehotnim tak si budu muset pichat leky na redeni krve..kdybych to pry nevedela, tak bych mohla potratit nebo mit nevyvinute miminko.Takze urcite ta vysetreni je dobre podstoupit 🙂

zuzita15
20. dub 2020

@lllinduskaaa mne dozralo 48 folikulu, vajicek odebrali 28, opoodnilo se 18, zamrazenych 18 embryi. 2x neuspesny KET, jednou museli rozmrazit dve embrya, jedno se nevyvijelo. Holcicku mam nakonec prirozene 😂 a v mrazaku 15 embryi, na ktery platim akorat skladny 😆

knoesell
2. kvě 2020

@lllinduskaaa taky mi zůstaly jen 2 vajíčka, taky jsem to obrečela. Čerstvý transfer nebyl možný tak jsem absolvovala KET a vyšel hned první, vůbec jsem v to nedoufala, brala jsem, že se nepovede napoprvé skoro nikomu a teď jsem 23tt. Moc držím pěsti 😊

knoesell
2. kvě 2020

@lllinduskaaa jinak my jsme během 3let absolvovali genetiku, já diagnostickou laparoskopii a hysteroskopii, spermiogram, 6xIUI. Nic víc, protože žádný problém nikde nenašli.

lllinduskaaa
autor
2. kvě 2020

@knoesell ja som teraz bola iba na hematologii, repro imuno a endokrinne, na vysledky zatial cakam. V juni by sme chceli ist na vklad, ak by teraz nevyslo prirodzene. Na genetiku pojdem az pred druhym ivf. Tieto 2 vklady este vyskusam. Uzivala si nejake vitaminy?