Řízený ket. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
31. led 2021

Dobrý den, pane doktore,

ráda bych vás požádala o Váš názor.

Nyní podstupuji řízený ket kvůli nízké sliznici (max. 7 mm) a ovulačnímu krvácení.
Byl mi naordinován Estrofem 2 mg 2-4. DC 0-0-1, 5-7. DC 1-0-1, 8-10. DC 1-1-1, od 11. DC 2-0-2 + od 5. DC každý den jednou Clexane. Dnes jsem byla na kontrole 10. dc sliznice prý dobrá 8 mm, ale na ultrazvuku žádný dominantní folikul.

Je možné, že v tuto dobu zatím žádný není dominantní?

Na další kontrolu mám jít až 15. DC. Není možné, že jsem už po ovulaci, která mohla proběhnout už 9. DC?

Minulý ket v nativu byl přerušen právě z důvodu brzké ovulace už 10. dc, kdy to bylo zjištěno z krve LH 11. DC.

Co se stane, když toho 15. dc nebude žádný dominantní folikul a ovulace?

Bude možné blastocystu zavést? Cykly mám obvykle 25-28 dní.

Moc děkuji za Vaši odpověď. Cením si Vašeho názoru.

Dobrý den,

lékař by Vám měl vysvětlit, že je právě cílem užívání Estrofemu, aby tam folikul nebyl a přitom sliznice narostla - což se podařilo - a jste úplně v pořádku. Osobně ale nepoužívám stoupající dávku estrogenu.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz