Rok a půl bez otěhotnění. Může to značit hormonální problém?

Zodpovězené
20. bře 2023

Dobrý den,

již přes rok a půl se snažím otěhotnět a nic. Může pokles bazální teploty až cca 5. den cyklu značit nějaký hormonální problém?

Už přes rok a půl dáváme mimču šanci a ne a ne se zadařit. Prvního rok zcela bez “snažení”, posledního půl roku řeším i s gynekologem (ultrazvuk, Clostilbegyt a Ovitrelle) a měřím bazální teplotu. Cyklus mám pravidelný 28-30 dní a ovulaci mám dle bazálních teplot cca 15. - 17. den.

Všimla jsem si jediné anomálie, a to, že mi bazální teplota začne klesat na 36,5 - 36,6 až cca 5. den cyklu. Do té doby se od ovulace drží na teplotě 36,9 - 37,1.

Může to podle Vás značit nějaký hormonální problém?

Děkuji.

Dobrý den,

ne, podle mne to žádný problém není.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz