Sactosalpinx a IVF. Je tím způsobený neúspěch?

Zodpovězené
24. bře 2021

Dobrý den,

byl mi zjistěn sactosalpinx na pravém vejcovodu. Ze stejného důvodu mi v roce 2020 odstranili levý vejcovod. Jsem po prvním neuspěšném IVF. Trasfer embrya byl ok, ale bohužel bez úspěchu.

Myslíte si, že je to způsobeno sactosalpinxem?

Dopučil byste mi odstranění vejcovodu a 100% se spolehnout na IVF?

Je mi 29 let a hormonální profil mám FSH 5,5 LH 2,36 PRL 170 TSH 1,217.

Prosím o Vaši odbornou radu.

Děkuji Vám.

Dobrý den,

velmi těžká otázka. Jestli je sactosalpinx vidět na ultrazvuku, tak bych ho doporučoval odstranit. Ale vždy postupují individuálně.

Moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz