Sex po embryotransferu. Je možné, že stahy dělohy (orgasmus), vypudily embryo?

Zodpovězené
28. zář 2020

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně sexu během IVF. 7. den po embryotransferu (5denní embryo) jsem měla orgasmus, poté jsem začala špinit a následný den už krvácet ☹.

Je možné, že stahy dělohy vypudily embryo?

Pohlavní styk byl zakázaný, ale nenapadlo mě, že by mohl způsobit "potrat" - vypuzení embrya z dělohy, orgasmus ☹.

Děkuji za odpověď.

Katka

Dobrý den,

Ne, to není pravděpodobné - sex patří k přirozenému otěhotnění

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz