Tekutina na vejcovodu? Proč myslíte, že jsem měla tolik neúspěšných KET po sobě?

Zodpovězené
6. lis 2021

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na Váš názor. Přiblížím Vám situaci.

Před třemi lety jsem podstoupila IVF, na ET ale nedošlo, byl zjištěn sactosalpinx na levém vejcovodu, a tak byl odstraněn. Pravý vejcovod zůstal, i když byl prý taky neprůchodný a "divný". Pak jsem podstoupila KET, povedlo se, máme syna🙏. Po necelém roce od porodu jsme to šli zkusit znovu (6x neúspěch, z toho 3x biochemické), pak jsem si chtěla dát 2 měsíce pauzu. Hned první měsíc zjištěno spontánní těhotenství, bohužel mimoděložní... Operovali mě a vzali mi i pravý vejcovod, byl prý hodně dlouhý a zjizvený.

Otázka zní: Proč myslíte, že jsem měla tolik neúspěšných KET po sobě?

Mohlo to být právě tím pravým vejcovodem, že tam třeba taky byla tekutina, ale nikdo ji neviděl?

Paní doktorka si to nemyslí, ale já už mám za sebou všechna možná i nemožná vyšetření a na nic jiného se nepřišlo. Nejde mi o to, zpochybňovat paní doktorky mínění, ale za 14 dnů začínám znovu IVF a chtěla bych věřit tomu, že tam je aspoň malá šance, že byl problém odstraněn🙏.

Moc děkuji za Váš názor.

Dobrý den,

to mi připadá trochu divné, doporučuji hormonální profil, 2. nebo 3. den menzes a ultrazvuk 12. -13. den cyklu, zda-li je tam folikul.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz