Transfer plně vyhatchované blastocysty. Jaké to má výhody či nevýhody oproti blastocystě, která teprve začíná hatchovat?

Zodpovězené
18. kvě 2023

Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala, jaké výhody, či nevýhody má transfer (v tomto případě KET) plně vyhatchované blastocysty bez obalu oproti 5denní blatocystě, která teprve začíná hatchovat.

1. KET jsem měla transferovanou 5denní blastocystu se začínajícím hatchingem, test pozitivní již po 7 dnech od transferu, ačkoliv skončilo revizí.

2. KET mám transferovanou plně vyhatchovanou blastocystu, podle informací a obrazu - již bez obalu. Dnes jsem 7. den od transferu a test prozatím negativní.

Vím, že na nějaké závěry je brzo, nicméně by mě zajímaly případné benefity, nebo rizika spojené s touto změnou

Děkuji

Dobrý den,

žádné benefity, ani rizika nevidím, mezi oběma stádii může být rozdíl 30 minut.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz