Výsledky stimulace: embryo s mozaikou 50%. Mám zkusit transfer?

Zodpovězené
13. srp 2022

Dobrý den,

měla jsem 8 embryí a 7 z nich je špatných, nedoporučeno k transferu. Jen jedno bylo podmíněno k transferu, mozaika 50% a chromozom 12. Na grafu byla jen malá odchylka ( tak mi to připadá).

Chci se zeptat, myslíte si, že bych to měla zkusit?

Jaké je tam riziko? Potrat nebo nějaké postižení?

Vedete si nějaký průzkum? A když ano, tak jaké byly výsledky? Narodily se zdravé děti těm ženám, které měly stejný problém jako já?

Toto je už třetí stimulace. Nevím, zda nemám ještě zkusit další stimulaci, tedy jít na počtvrté.

Děkuji za upřímnost.

Dobrý den,

transfer takového embrya je vhodné dopředu konzultovat s genetikem, já osobně bych ho transferoval. Pokud se embryo implantuje a bude tam srdíčko, tak bude velká naděje, že je vše v pořádku.

Mozaicistní embrya transferuji často a výsledky jsou dobré - narozené děti jsou zdravé.

Moc držím palce!

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz