Silné bolesti zad (bederní část) na začátku těhotenství. Na koho se obrátit a jak to řešit?

Zodpovězené
31. pro 2020

Dobrý den,

mám silné bolesti zad. Nejhorší je to v noci a ráno. To nejsem schopna se ani sama obléknout. Během dopoledne se nějak rozhýbu. Trvá to tři dny, mám doma dvě malé děti (11 m. a 2,5 roku). Musím s nimi fungovat. Bolesti zad mě ale zcela ochromují. Jsem v 6. tt.

Poradíte, na koho se obrátit, jak a s kým to řešit?

Předem děkuji.

Dobrý den,

pokud se ozvaly takhle silné bolesti zad už na začátku těhotenství znamená to, že jste již do samotného těhotenství nevstupovala v nejlepší kondici a stabilitě. Píšete, že máte doma 2 malé děti. Rozumím tedy, že na sebe asi moc času nemáte. Každopádně je třeba vyhledat nejbližší ordinaci fyzioterapie a dát pevnost zad znovu dohromady.
První trimestr odpovídá změnám především hormonálním, takže jakékoliv rozkolísaní dosavadního stavu vadí.
Pevně věřím, že se s vhodným fyzio postupem ale dostanete velice brzy do pohody!

Přeji Vám vše dobré,
Daniela Císařová DiS.
www.danielacisarova.cz
e-mail: fyzioterapeut@danielacisarova.cz