10měsíční dcerka a obuv. Je nutné ji na obuv přivyknout?

Zodpovězené
20. kvě 2021

Dobrý den,

ráda bych se poradila ohledně mé 10měsíční dcerky.

Již asi 3 týdny si stoupá a nyní začala pomalu obcházet nábytek. Při každé příležitosti si stoupne, stačí jí už jen opření se. Proč ale píšu. Všímám si, že nedošlapuje na paty, je hodně na špičkách. Žádnou obuv nesnese na noze, nejraději je naboso. Jde mi o to, zda je nutné ji prostě na obuv (případně jakou) přivyknout nebo to zatím může zůstat tak, jak je. Nerada bych, aby měla do budoucna problém například se zkrácením šlach, jak tomu bylo u mého synovce, který už v 10měsících chodil a právě nedošlapoval na paty. Muselo se pak řešit různými rehabilitacemi apod.

Moc děkuji za radu.

Lucie

Zdravím,

doporučuji návštěvu odborníka, ideálně fyzioterapeuta, který dítě prohlédne. Zajímavý článek i s odkazy najdete třeba na https://www.rootyrug.cz/MOJ-SKOLKAR-CHODI-PO-SP....

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot