Beda zimní protékají. Je to špatný kus obuvi, nebo ta bota nezvládne rozbředlý sníh? Doporučíte nějaké jiné, prosím?

Zodpovězené
1. pro 2023

Dobrý den,

koupila jsem dceři v bazaru takřka nové zimní Bedy bf s membránou. Paní psala, že je měla dcera dvakrát vzaté a měly je jako náhradní. Boty vypadají opravdu jak nové, kožíšek neslehlý, podrážka vypadá netknutě. Dceři jsem je naimpregnovala a dnes si je vzala ven. Šly jsme po chodníku, občas skočila do rozbředlého sněhu, dvakrát do kaluže a domů jsme došly s ponožkou do půlky mokrou.

Je to špatný kus obuvi, nebo ta bota nezvládne rozbředlý sníh?

Můžete doporučit jiné, ideálně s membránou, které zvládnout rozbředlý snih, aby byly nohy v suchu?

Botky spíš vyšší, aby sníh nepadal horem, aby šly kalhoty pohodlně přetáhnout přes botu. Dcera má nohu 18,5 cm dlouhou a 7,7cm širokou. Kotník užší, nárt normální až vyšší.

Předem děkuji.

Dobrý den,

vyloženě břečku dají jenom gumáky, případně sněhule.

Kožená bota s membránou by taky nějaké množství vlhka měla dát, samozřejmě řádně naimpregnovaná (třeba i 3x za sebou, vrstvy nechte řádně zaschnout). Nemohlo do boty natéct vrchem? Nemohla být noha zpocená?

Můžete zkusit udělat pokus pod tekoucí vodou, jestli v botě není nějaké místo, kudy teče. To pak třeba přetřít tekutou gumou.

Nohu má dcera širší, sedět by tedy mohly sněhule Be Lenka nebo Vivobarefoot.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot